Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. januára 2021

VODIČI POZOR NA CESTÁCH: Mnohé úseky sú zasnežené a šmykľavéZelená vlna RTVS informuje o poľadovici na diaľnici D1 medzi Štrbou a Važcom, k opatrnosti vyzýva aj v Žiline a okolí, kde sú zasnežené a šmykľavé vozovkyZdieľať
VODIČI POZOR NA CESTÁCH: Mnohé úseky sú zasnežené a šmykľavé

Sneženie v kombinácii s vetrom i poľadovica spôsobujú komplikácie na mnohých úsekoch slovenských ciest. Pred rizikami upozorňuje Slovenská správa ciest (SSC) i Zelená vlna RTVS.


SSC na portáli zjazdnost.sk konkretizuje, že silné sneženie znižuje dohľadnosť do 50 m v lokalite Námestovo a do 100 m v lokalitách Čadca, Buková, Čierne-Polesie, Pastierske, Svrčinovec, Horelica, Východná, Brodno, Važec, Štrba, Skalité, Turany a Dechtáre.

"Snehové jazyky a záveje sa tvoria na cestách v okrese Trnava, tiež v oblasti Martina a rovnako na cestách nižších tried v okrese Tvrdošín a Námestovo," upozorňujú cestári.

Na cestách III. triedy v obvode Banská Bystrica je na vozovkách zasa miestami zľadovatený sneh.

Zelená vlna RTVS informuje o poľadovici na diaľnici D1 medzi Štrbou a Važcom, k opatrnosti vyzýva aj v Žiline a okolí, kde sú zasnežené a šmykľavé vozovky. "Na horskom prechode Kremnické bane je takisto zasnežená a šmykľavá vozovka," dopĺňa zdroj dopravných informácií. Snehové jazyky a záveje sa podľa Zelenej vlny tvoria aj na západe krajiny, na Záhorí či cestách v oblasti Malých Karpát.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Česku minulý rok zomrelo najviac ľudí od vzniku štátu, prispel k tomu koronavírus
<< predchádzajúci článok
Výška minimálneho dôchodku sa od januára nezmenila, zvyšuje sa však pôvodne vypočítaná penzia

VODIČI POZOR NA CESTÁCH: Mnohé úseky sú zasnežené a šmykľavé - diskusné fórum čitateľov