Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. októbra 2006

Vojaci sa v Afganistane hrali s lebkou, Merkelová je zhnusenáNemecké médiá žijú škandálom, ktorý spôsobili nemeckí vojaci slúžiaci v Afganistane. Denník Bild zverejnil v stredajšom vydaní päť fotografií, na ktorých vidno, ako sa nemeckí príslušníci ...Zdieľať

BERLÍN 25. októbra (WEBNOVINY) - Nemecké médiá žijú škandálom, ktorý spôsobili nemeckí vojaci slúžiaci v Afganistane. Denník Bild zverejnil v stredajšom vydaní päť fotografií, na ktorých vidno, ako sa nemeckí príslušníci jednotiek ISAF pod velením NATO hrajú a fotografujú s lebkou. Jedna z fotografií znázorňuje vojaka, ako si lebku prikladá k obnaženému penisu. Podľa denníka Bild ide o snímky, ktoré vznikli v roku 2003 neďaleko afganskej metropoly Kábul.

Tvrdý postih vojakom, ktorí sú na fotografiách zachytení, v stredu prisľúbila nemecká kancelárka Angela Merkelová. Podľa jej hovorcu Thomasa Stega považuje snímky za "šokujúce a odporné". Nemecké ministerstvo obrany už v tejto veci začalo vyšetrovanie, podľa agentúry AFP spovedá zatiaľ dvoch vojakov. Tvrdým postupom voči vojakom, ktorí stoja za týmto škandálom, pohrozil aj minister obrany Franz Josef Jung.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ak ma Slota zapudí, budem ho považovať za oportunistu
<< predchádzajúci článok
Mliekari chcú zvýšiť ceny mlieka a mliečnych výrobkov