Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. marca 2024

Vojenskí dobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska obsadili dedinu Toťkino, Moskva však tvrdí niečo iné (video)Vojenskí dobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska tvrdia, že úplne ovládli väčšiu ruskú dedinu Ťotkino v Kurskej oblasti. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ...Zdieľať
russia_ukraine_war_36386 676x451 12.3.2024 (SITA.sk) - Vojenskí dobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska tvrdia, že úplne ovládli väčšiu ruskú dedinu Ťotkino v Kurskej oblasti. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie spomenutej skupiny na Telegrame.

Moskva tvrdí niečo iné


Moskva však prišla s protichodným tvrdením, pravdepodobne aj pod vplyvom tohtotýždňových prezidentských volieb, keď uviedla, že zabránila vpádu na ruské územie, spôsobila spomenutým skupinám značné straty a zatlačila ich späť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vojaci Putinovej armády utekajú, až sa im päty lesknú. Zostávajú za nimi dediny, vybavenie a predovšetkým občania Ruskej federácie, opustení a nepotrební. Obec Ťotkino v Kurskej oblasti je úplne pod kontrolou ruských oslobodzovacích síl,“ napísala Légia Sloboda Ruska pod zverejneným videom.

Ovládli tiež dedinu Lozova Rudka


Dobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska, Ruského dobrovoľníckeho zboru a Sibírskeho práporu, ktorí bojujú na strane Ukrajiny, na svojich telegramových kanáloch v utorok oznámili, že vstúpili do ruskej pohraničnej oblasti. Vyhlásili, že ovládli tiež dedinu Lozova Rudka v Belgorodskej oblasti.Už skôr sme povedali, že zvrhnúť zločinecký diktátorský režim v Rusku nebude možné mierovou cestou. Dá sa odstrániť len so zbraňou v ruke. Včera večer sme začali plniť svoj sľub. Na území Ruskej federácie pokračujú tvrdé boje," uviedol Sibírsky prápor vo vyhlásení na Telegrame.Zdroj: SITA.sk - Vojenskí dobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska obsadili dedinu Toťkino, Moskva však tvrdí niečo iné (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel bývalý zamestnanec Boeingu, ktorý upozorňoval na porušenie výrobných štandardov spoločnosti
<< predchádzajúci článok
Maďari sú pobúrení vyjadreniami Bidena o Orbánovi, americký veľvyslanec bol na „koberčeku“