Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2022

Vojna na Ukrajine sa cez zimu spomalí, podľa Američanov nemá Putin predstavu, akým veľkým problémom armáda čelíVojna na Ukrajine sa spomaľuje a toto tempo bude zrejme pokračovať aj v nadchádzajúcich zimných mesiacoch, predpokladajú americké tajné služby. Ich riaditeľka Avril Haines na ...Zdieľať
aptopix_russia_ukraine_war_07879 7de8da63da1b4bdc995553fbdd9a5659 676x494 4.12.2022 (Webnoviny.sk) - Vojna na Ukrajine sa spomaľuje a toto tempo bude zrejme pokračovať aj v nadchádzajúcich zimných mesiacoch, predpokladajú americké tajné služby.


Ich riaditeľka Avril Haines na obrannom fóre v Kalifornii povedala, že boje sa spomalili po stiahnutí ruských vojakov zo západu Chersonskej oblasti v novembri a v súčasnosti sa sústreďujú okolo Bachmutu v Doneckej oblasti.

Zatiaľ podľa nej nie sú dôkazy, že by odpor zo strany ukrajinských síl slabol, informuje spravodajský portál BBC.

Optimistickejšie to vyzerá pre Ukrajincov


Ukrajinské a ruské sily sa podľa Haines pokúsia „vybaviť, doplniť a reorganizovať“ na akúkoľvek protiofenzívu na jar.

„Ale v skutočnosti máme značnú dávku skepticizmu, pokiaľ ide o to, či Rusi budú alebo nebudú pripravení to urobiť. V tomto časovom horizonte myslím optimistickejšie o Ukrajincoch,“ skonštatovala.


Putin nemá úplný obraz o problémoch


Haines tiež uviedla, že americké tajné služby veria, že ruský vodca Vladimir Putin v tejto fáze vojny nemá úplný obraz o tom, ako veľmi jeho armáda čelí problémom.

„Vidíme nedostatok munície, morálky, zásobovania, logistiky, celý rad vecí, ktorým čelia,“ vysvetlila.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vojna na Ukrajine sa cez zimu spomalí, podľa Američanov nemá Putin predstavu, akým veľkým problémom armáda čelí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hegerova menšinová vláda či predčasné voľby. Prezidentka Čaputová povedala, čo Slovensko potrebuje
<< predchádzajúci článok
Na Pántoch v Bratislave horelo, na mieste objavili telo bez známok života