Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2022

Hegerova menšinová vláda či predčasné voľby. Prezidentka Čaputová povedala, čo Slovensko potrebujePotrebujeme vecné, racionálne a pokojné vedenie štátu. V relácii RTVS O 5 minút 12 to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Podľa hlavy štátu však čelíme ...Zdieľať
c1a0598 676x451 4.12.2022  - Potrebujeme vecné, racionálne a pokojné vedenie štátu. V relácii RTVS O 5 minút 12 to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Podľa hlavy štátu však čelíme pravému opaku.

Fungovanie parlamentu je neistéMenšinová vláda by podľa prezidentky mala deklarovať, s kým vládne. Myslí si, že by to zvýšilo jej predvídateľnosť. Nepopiera, že takýto model vládnutia je možný, avšak máme neisté fungovanie parlamentu a, ako to nazvala v správe o stave republiky, z kríz sa robia drámy.

Návrh SaS na odvolanie vlády ju, v kontexte dlhodobého vývoja, neprekvapil. Dodala však, že netúži po zostavovaní úradníckej vlády.

Téma jednej politickej strany


Téma referenda o predčasných voľbách je zas podľa prezidentky témou jednej politickej strany. Komunikáciu o ňom považuje za nešťastnú. Dodala, že Ústavný súd SR dvakrát potvrdil, že vypísanie referenda v takom znení, v akom ho dostala, by bolo v rozpore s ústavou.

Zároveň je presvedčená, že bez ohľadu na to, aký termín by vybrala, určitá politická strana by na ňu aj tak útočila.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hegerova menšinová vláda či predčasné voľby. Prezidentka Čaputová povedala, čo Slovensko potrebuje © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch
<< predchádzajúci článok
Vojna na Ukrajine sa cez zimu spomalí, podľa Američanov nemá Putin predstavu, akým veľkým problémom armáda čelí