Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. marca 2020

Voľbu šéfa najvyššieho súdu odložili, súdna rada nemá dostatok členovVoľba nového šéfa Najvyššieho súdu SR sa odkladá. Súdna rada SR totiž nemá na zasadnutie dostatok členov. Radu v súčasnosti tvorí 12 členov z 18, no z voľby, ktorá sa mala konať 30. marca, sa ďalší ...Zdieľať
gettyimages 1139699594 676x451 28.3.2020  - Voľba nového šéfa Najvyššieho súdu SR sa odkladá. Súdna rada SR totiž nemá na zasadnutie dostatok členov. Radu v súčasnosti tvorí 12 členov z 18, no z voľby, ktorá sa mala konať 30. marca, sa ďalší traja ospravedlnili. Na voľbu je potrebných minimálne desať členov.


O post predsedu súdu sa uchádza Ján Šikuta a Ivan Rumana. Súdna rada zatiaľ nestanovila termín ďalšieho zasadnutia. Členovia volili od skončenia mandátu bývalej predsedníčky Daniely Švecovej nového šéfa trikrát, zakaždým neúspešne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Voľbu šéfa najvyššieho súdu odložili, súdna rada nemá dostatok členov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus (online): Na Slovensku máme 293 prípadov, Matovič otvára niektoré obchody. Počet obetí v Británii prekročil tisícku
<< predchádzajúci článok
Šiesti sudcovia sa vzdali svojej funkcie, poslali list prezidentke

Voľbu šéfa najvyššieho súdu odložili, súdna rada nemá dostatok členov - diskusné fórum čitateľov