Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2012

10. marca 2012

Voľby 2012: V Bratislave muž vynadal komisii do poskokov



V bratislavskom Novom Meste počas dnešných volieb zažila volebná komisia netradičnú situáciu, keď prišiel muž odvoliť za svoju manželku, ktorá leží už sedem rokov v kóme. Agentúru ...



Zdieľať
volby BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) - V bratislavskom Novom Meste počas dnešných volieb zažila volebná komisia netradičnú situáciu, keď prišiel muž odvoliť za svoju manželku, ktorá leží už sedem rokov v kóme.


Agentúru SITA o tom informoval hovorca Nového Mesta Marek Tettinger. Volebná komisia mu však jeho požiadavku musela zamietnuť, pretože každý musí voliť sám za seba.

Ďalšou absurdnou situáciou bol hnev muža, ktorý podľa slov Tettingera prišiel do jedného z novomestských okrskov a vynadal volebnej komisii, že sú všetci len poskokovia. "Vzal si hlasovacie lístky, roztrhal ich, porozhadzoval po miestnosti a odišiel," dodal pre agentúru SITA hovorca bratislavského Nového Mesta.


V Trenčíne nastali len drobné zmätky

Voľby v Trenčíne sú zatiaľ bez závažnejších problémov. Ako informoval predseda obvodnej volebnej komisie v Trenčíne Attila Bátky, zaznamenali len drobné zmätky.

„Voľby prebiehajú v našom obvode pokojne a v súlade so zákonom. Boli tam nejaké problémy ohľadom voličov, ktorí si nevedeli nájsť svoj volebný okrsok. Pán mal v občianskom preukaze bydlisko len Trenčín, nevedel, v ktorom okrsku má odvoliť.

Nakoniec sme sa to dozvedeli z mestského úradu, navigovali ho do ODY,“ povedal pre agentúru SITA Bátky. K predbežnej účasti voličov sa nevedel vyjadriť.

S volebnou účasťou je spokojná členka komisie v Zlatovciach Lýdia Habánková. Obvod číslo 49 má 1 285 voličov, zatiaľ ich k urnám prišlo viac ako 200. „Je to priemer, od rána prichádzajú mladí aj starí, takže účasť je zatiaľ dobrá,“ povedala.


V Trenčíne budú voliť aj bezdomovci

Vo volebnom obvode číslo 1, ktorý je priamo v centre mesta, môžu voliť aj bezdomovci. Ako informovala predsedníčka komisie Marta Gregušková, v dopoludňajších hodinách žiaden neprišiel.

„Zatiaľ sa nevyskytli žiadne problémy. O 11:00 bola účasť okolo 12 percent, prišlo 176 ľudí, o 12:00 sme robili ďalší prieskum, k volebným urnám prišlo 12,5 percenta voličov – 220 ľudí. Ľudia chodia priebežne, najmä tí vo vekovej kategórií od 40 do 50 rokov,“ povedala.

Rovnako pokojný priebeh majú zatiaľ voľby aj vo volebnom obvode 24 na sídlisku Juh. Podľa predsedu komisie Lea Kuželu vekové zloženie ľudí, ktorí prichádzajú k urnám, je rôzne. V dopoludňajších hodinách tu z 970 voličov odovzdalo svoj hlas 199. „Do večera sa to môže ešte otočiť, uvidíme,“ skonštatoval Kužela.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
K urnám pristúpili aj bezdomovci zo Žákoviec
<< predchádzajúci článok
Voľby 2012: Volebná účasť na východe sa pohybuje okolo 20 percent

Voľby 2012: V Bratislave muž vynadal komisii do poskokov - diskusné fórum čitateľov