Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2012

10. marca 2012

Voľby 2012: Volebná účasť na východe sa pohybuje okolo 20 percentPriemerná účasť na predčasných parlamentných voľbách v Košickom kraji sa pohybuje okolo 20 percent. Podľa vyjadrení obvodných volebných komisií je priebeh volieb pokojný, bez rušivých momentov a ...Zdieľať
volby BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) - Priemerná účasť na predčasných parlamentných voľbách v Košickom kraji sa pohybuje okolo 20 percent. Podľa vyjadrení obvodných volebných komisií je priebeh volieb pokojný, bez rušivých momentov a komisie nemuseli riešiť žiadne sťažnosti.


V Košiciach, druhom najväčšom volebnom obvode na Slovensku, dosahovala dopoludnia účasť 20 až 25 percent, pričom až 29 percent voličov bolo voliť v košickej mestskej časti Barca. Informoval o tom zapisovateľ košickej obvodnej volebnej komisie Peter Trojan.

„Účasť je celkom sľubná a voľby prebiehajú bez problémov,“ informoval predseda obvodnej volebnej komisie obvodu Košice-okolie Pavol Tóth. Podľa informácii sa tu účasť pohybuje okolo 20 percent. „Vo volebnom obvode Rožňava je priebeh volieb bezproblémový a účasť dosahuje 15 až 16 percent,“ uviedol zapisovateľ Ján Matu.


Prišli aj pozorovatelia z Bieloruska

Podľa predsedu obvodnej volebnej komisie v Trebišove Miroslava Ramšáka ani tu nemuseli riešiť žiadne problémy a účasť sa podľa odhadov pohybuje okolo 15 percent. Rovnaká je aj odhadovaní účasť v obvode Michalovce.

Ako uviedol člen obvodne volebnej komisie obvodu Spišská Nová Ves Anton Mičan, niektorí členovia navštívili obce Bystrany a Žehra, kde žijú prevažne Rómovia, no ani tu sa zatiaľ nevyskytli problémy. Podľa odhadu sa účasť v spišskonovoveskom obvode pohybuje okolo desať percent.

Predbežnú účasť na dnešných parlamentných voľbách za obvod Prešov, kde patria okresy Prešov a Sabinov, odhaduje päť hodín po otvorení volebných miestností podpredseda obvodnej volebnej komisie v Prešove Jozef Kislík (KDH) na približne 13 percent, v mestách je to okolo 15 a v obciach 10 percent.


V Bratislave zvýšili počet policajných hliadok

Ako uviedol pre agentúru SITA, počas výjazdu v Sabinove v jednom volebnom okrsku stretli trojčlennú skupinu pozorovateľov z Bieloruska, ktorých sprevádza jeden slovenský aktivista.

Pozorovatelia sa chystajú navštíviť niektoré obce, kde je početná rómska komunita, zo Sabinova mali namierené do Jarovníc. Voľby zatiaľ prebiehajú bez narušenia.

V hlavnom meste majú dnešné parlamentné voľby zatiaľ pokojný priebeh, agentúru SITA o tom informoval hovorca primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy.

Vo všetkých mestských častiach je zvýšený počet policajných hliadok a ako hovorca uviedol, v pohotovosti je aj vyšší počet technikov, ktorí majú na starosti verejné osvetlenie. V prípade potreby budú pripravení okamžite zasiahnuť, ak by vo večerných hodinách došlo k výpadku verejného osvetlenia pri volebných miestnostiach.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Voľby 2012: V Bratislave muž vynadal komisii do poskokov
<< predchádzajúci článok
Obrazom: Slota volil v športovom, Fico s modrou kravatou

Voľby 2012: Volebná účasť na východe sa pohybuje okolo 20 percent - diskusné fórum čitateľov