Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. februára 2023

Voľby by vyhral Smer nasledovaný Hlasom, SaS je pod šiestimi percentami a OĽaNO s Republikou tesne pri sebeAk by sa parlamentné voľby konali tento víkend, zvíťazila by strana Smer - sociálna demokracia ...Zdieľať
peter pellegrini robert fico 676x451 3.2.2023 (Webnoviny.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, zvíťazila by strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Vyplýva to z výsledkov telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA v dňoch 28. januára až 1. februára 2023 na vzorke 1 002 respondentov starších ako 18 rokov.


Strana Smer-SD by získala 21 percent hlasov, čo zodpovedá 39 mandátom v Národnej rade SR. Druhá by skončila strana Hlas-SD so ziskom 19,4 percent a 36 mandátmi. Respondenti odpovedali na otázku: „Keby boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, hnutie, alebo koalíciu by ste volili?"

OĽaNO a Republika tesne pri sebe


O takmer 10 percent menej by získalo Progresívne Slovensko, ktoré by so ziskom 9,5 percenta hlasov obsadilo 17 kresiel v NR SR. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) by volilo 7,2 percenta respondentov. Tesne za ním skončilo so 7,1 percentami hnutie Republika.Oba politické subjekty by v parlamente obsadili zhodne po 13 kresiel. O jedného zástupcu menej by malo v NR SR hnutie Sme rodina, za ktoré by hlasovalo 6,5 percenta voličov. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) mala v prieskume 5,7 percenta a do parlamentu by sa dostalo aj Kresťanskodemokratické hnutie (5,2 %). Obe by mali po 10 poslancov.

SNS aj Aliancia by parlamentu neprešli


Pred bránami parlamentu by so ziskom 4,7 percenta hlasov skončila strana Aliancia. O takmer percento menej by mala Slovenská národná strana (SNS), za ňou by sa umiestnila Dobrá voľba a Umiernení s 3,5 percentami.

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS NS) by získala 2,3 percenta hlasov. Za ňou sa umiestnili Život - národná strana a strana Za ľudí, ktorej by svoj hlas dalo jedno percento opýtaných. Menej než jedno percento by volilo Maďarské fórum, Národnú koalíciu, hnutie Socialisti.sk i stranu Vlasť.

Na voľbách by sa zúčastnilo 56 percent voličov. Ďalších 22 percent nebolo rozhodnutých a 22 percent opýtaných by sa na voľbách rozhodne nezúčastnilo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Voľby by vyhral Smer nasledovaný Hlasom, SaS je pod šiestimi percentami a OĽaNO s Republikou tesne pri sebe © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zdravotný stav poslanca ĽSNS Beluského je stabilizovaný, musí však podstúpiť ďalšie vyšetrenia
<< predchádzajúci článok
Mikulec povýšil dvoch policajtov, ktorí v decembri rozpoznali „signál týranej ženy”