Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júna 2023

Voľby by vyhral Smer, Republika má takmer 10 percent a OĽaNO aj SaS sú tesne nad piatimiAk by sa parlamentné voľby konali koncom mája, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 18 percent hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry ...Zdieľať
prieskum kolaz 1 676x451 4.6.2023 (SITA.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali koncom mája, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 18 percent hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza v relácii Na telo.

Progresívci sú tretí


Na druhom mieste by tesne skončil Hlas-SD so ziskom 17,4 percenta. Strany bývalej vládnej koalície SaS a OĽaNO by sa podľa prieskumu do parlamentu dostali len tesne, obe so zhodným ziskom 5,3 percenta hlasov.

Progresívne Slovensko by podľa prieskumu skončilo tretie so ziskom 12,5 percenta hlasov. Nasledujú Republika (9,7 percenta), Sme rodina (6,6 percenta), KDH (5,5 percenta) a už spomenuté OĽaNO a SaS.

Demokrati majú 3,2 percenta


Pred bránami parlamentu by, naopak, skončila SNS (4,7 percenta), Aliancia – Szövetség (4 percentá) a tiež Demokrati (3,2 percenta).

Na základe výsledkov prieskumu by Smer obsadil v parlamente 34 kresiel, Hlas 33, Progresívne Slovensko 23, Republika 18 a Sme rodina 12. KDH, OĽaNO a SaS by získali zhodne po 10 poslancov.

Na voľbách by sa podľa prieskumu nezúčastnilo 16 percent respondentov a 13,7 percenta bolo nerozhodnutých.


Zdroj: SITA.sk - Voľby by vyhral Smer, Republika má takmer 10 percent a OĽaNO aj SaS sú tesne nad piatimi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Požiar bytu v Košiciach si vyžiadal jednu obeť, dvaja muži skončili v nemocnici
<< predchádzajúci článok
PRIESKUM: Voľby by v máji vyhral Smer-SD so ziskom 18 percent