Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. júna 2009

Voľby do EP sú mrhaním času, tvrdí KlausČeský prezident Václav Klaus v utorok vyhlásil, že blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu (EP) sú zbytočným mrhaním času. Klaus, ktorého krajina do konca júna predsedá Európskej únii (EÚ), sa ...Zdieľať
PARÍŽ 2. júna (WEBNOVINY) - Český prezident Václav Klaus v utorok vyhlásil, že blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu (EP) sú zbytočným mrhaním času. Klaus, ktorého krajina do konca júna predsedá Európskej únii (EÚ), sa tak vyjadril počas svojej prítomnosti v Paríži, kam prišiel prezentovať svoju knihu o klimatických zmenách. Vyhlásený kritik EÚ uviedol, že podľa jeho názoru ľudia žijúci v členských štátoch únie nepovažujú víkendové voľby za dôležité. Ako dodal, bolo by zbytočné sa čo i len pokúšať momentálny stav vnímania volieb zmeniť.


"Nepoznám žiadny spôsob ako ľudí upútať, pretože v skutočnosti neexistuje žiadna európska komunita ľudí, neexistujú žiadni Európania - existujú Francúzi, Česi, Nemci, Poliaci," vyhlásil Klaus. "Pre mňa nie sú voľby do Európskeho parlamentu nevyhnutné. Bol by som celkom šťastný, keby jednotlivé krajiny zastupovali v Bruseli zástupcovia zvolení do národných parlamentov," uviedol v reakcii na predpoklady hovoriace o veľmi nízkej účasti na voľbách. Tie sa uskutočnia v dňoch 4.- 7. júna vo všetkých 27 členských krajinách a vzíde z nich 736 poslancov.

SITA_AFP

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prešovskí stredoškoláci si vyskúšajú e-voľby do EP (28. 5. 2009)
 Eurovoľby by v máji vyhral Smer (28. 5. 2009)
 Infolinka pomôže aj pri eurovoľbách (25. 5. 2009)
 Výsledky eurovolieb známe 24 hodín po ich skončení (18. 5. 2009)
 Začala sa kampaň k eurovoľbám (16. 5. 2009)nasledujúci článok >>
Košičan vyhral národné finále v súťaži o vode
<< predchádzajúci článok
TA3 a JOJ sankcionovali za prezidentské voľby