Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. júna 2009

Na hladine Atlantiku objavili trosky lietadlaVzdušné sily brazílskej armády pátrajúce po stratenom francúzskom lietadle v utorok lokalizovali na hladine Atlantického oceánu trosky. Informoval o tom hovorca brazílskeho letectva. Podľa dostupných ...Zdieľať
BRAZÍLIA 2. júna (WEBNOVINY) - Vzdušné sily brazílskej armády pátrajúce po stratenom francúzskom lietadle v utorok lokalizovali na hladine Atlantického oceánu trosky. Informoval o tom hovorca brazílskeho letectva. Podľa dostupných informácií ide o niekoľko kovových trosiek, medzi ktorými sú údajne aj sedadlá z lietadla. Našli sa 650 kilometrov severovýchodne od brazílskeho ostrova Fernando do Noronha, ktorý leží približne 360 kilometrov od pobrežia Brazílie. Či však skutočne ide o časti stroja spoločnosti Air France, ktoré sa stratilo v pondelok, nie je momentálne isté. V porovnaní s veľkosťou lietadla sú totiž zanedbateľné.


Lietadlo Air France typu Airbus 330 zmizlo z radarov na ceste z Ria de Janeiro do Paríža v pondelok. Príčina pravdepodobnej havárie je zatiaľ neznáma, no stroj pred stratou kontaktu vyslal niekoľko automatických hlásení o poruchách. Väčšina z nich sa týkala zlyhania elektronických systémov. Intenzívne pátranie po stroji s 228 osobami na palube sa sústreďuje na oblasť vzdialenú asi 1100 kilometrov od severovýchodného pobrežia Brazílie, odkiaľ lietadlo vyslalo posledný automatický signál o zlyhaní elektrických obvodov. Brazílsky civilný pilot spoločnosti TAM hlásil, že videl oranžové škvrny na povrchu oceánu v oblasti senegalského vzdušného priestoru. Na miesto, ktoré označil brazílsky pilot, vyslali prieskumné lietadlo, ktoré však nič nenašlo.

SITA_AFP

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Intenzívne pátranie po zmiznutom lietadle pokračuje (2. 6. 2009)
 MZV pomôže rodinám nezvestných z lietadla (2. 6. 2009)
 Podľa WP zmiznuté lietadlo možno nikdy nenájdu (2. 6. 2009)
 Mobil jedného z pasažierov lietadla stále zvoní (2. 6. 2009)
 Lietadlo Air France s 228 pasažiermi zmizlo z radarov (1. 6. 2009)
 Lietadlo Air France stále nenašli (1. 6. 2009)
 Zmiznuté lietadlo údajne zasiahol blesk (1. 6. 2009)
 Na linke Air France z Ria leteli dvaja Slováci (1. 6. 2009)nasledujúci článok >>
Čaplovič odhovára ľudí od volenia žalobáb a krikľúňov
<< predchádzajúci článok
Žena.sk hľadá mamičku leta