Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

11. decembra 2006

Volkswagen stiahne na opravu 300-tisíc PassatovNajväčšia európska automobilka Volkswagen (VW) nariadila vziať celosvetovo 300 tis. modelov Passat na opravu pre problémy so stieračmi, chladičmi a brzdami. Ide o modely Passat vyrobené od minulého ...Zdieľať

BERLÍN 11. decembra (WEBNOVINY) - Najväčšia európska automobilka Volkswagen (VW) nariadila vziať celosvetovo 300 tis. modelov Passat na opravu pre problémy so stieračmi, chladičmi a brzdami. Ide o modely Passat vyrobené od minulého roka. V niektorých vozidlách firma spozorovala zlyhanie stieračov pri silnom daždi. Navyše pri naftou poháňaných vozidlách bude nutné preveriť možnosti úniku paliva.

Napokon v modeloch Passat s motormi so silou 200 koní je potrebné prekontrolovať brzdné systémy, pretože vykazujú chyby. Vlastníkov bude automobilka priamo kontaktovať. Spoločnosť VW odmietla informovať, aké škody z tejto udalosti očakáva.

Automobilka pôsobí na Slovensku prostredníctvom firmy Volkswagen Slovakia, ktorá je výrobno-montážnym podnikom. V súčasnosti je spoločnosť najväčším zahraničným zamestnávateľom na Slovensku a vyrába štyri typy vozidiel.

SITA, AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na oddelené financovanie TÚ SR nie je politická ochota
<< predchádzajúci článok
Kráľovnou je Zuzana, strieborným Juraj!

Volkswagen stiahne na opravu 300-tisíc Passatov - diskusné fórum čitateľov