Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. mája 2019

Volkswagen zintenzívňuje rozhovory s firmou Northvolt o výrobe batériíNemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) zintenzívňuje rozhovory so švédskym startupom Northvolt o plánoch na spoločnú produkciu batériových článkov v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 26. mája (TASR) - Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) zintenzívňuje rozhovory so švédskym startupom Northvolt o plánoch na spoločnú produkciu batériových článkov v Salzgitteri, v blízkosti jeho centrály v Dolnom Sasku. Povedal to Stefan Sommer, člen predstavenstva VW, pre nemecké noviny Börsen-Zeitung.


Volkswagen sa začiatkom tohto mesiaca zaviazal, že na projekt vynaloží 1 miliardu eur. Výška sumy bude závisieť od určitých ekonomických podmienok, ako je napríklad dotovaná elektrina.

Sommer v rozhovore, ktorý noviny Börsen-Zeitung uverejnili v sobotu (25. 5.), vyhlásil, že podľa neho sa batérie budú vyrábať v Salzgitteri.

"V najbližších týždňoch zintenzívnime naše rozhovory o podrobnejších plánoch," citovali ho noviny. Dodal však bez ďalších podrobností, že Volkswagen sa obzerá aj po iných miestach v Európe, vhodných na potenciálnu výrobu batériových článkov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Agentúra AP: Do EP sa prvýkrát dostane slovenská krajne pravicová ĽSNS
<< predchádzajúci článok
Slovenskí europoslanci sa poďakovali voličom za účasť