08. apríla 2017

Výber Zdena Cíger zvíťazil aj v druhom prípravnom zápase nad Dánskom

Na snímke hore tréner slovenských hokejistov Zdeno Cíger.

Na snímke hore tréner slovenských hokejistov Zdeno Cíger. Foto: TASR/Martin Baumann

Aalborg 8. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili aj v druhom z dvojice prípravných stretnutí v Dánsku, v sobotu zdolali v Aalborgu domáci výber 2:0. Zverenci trénera Zdena Cígera rovnakým pomerom vyhrali nad severanmi aj vo štvrtok v Odense.

Slováci sa síce v zápase rozbiehali pomalšie, ale v záverečnej tretine svoj výkon vygradovali a dočkali sa gólovej odmeny. Skóre otvoril v 42. minúte svojím piatym reprezentačným gólom Tomáš Hrnka, výhru poistil o šesť minút neskôr Andrej Kudrna, ktorý skóroval siedmykrát v národnom mužstve. Oporou hostí bol opäť brankár Július Hudáček, ktorý si rovnako ako vo štvrtok udržal čisté konto.

Slovensko si tak vylepšilo vzájomnú bilanciu s Dánskom, s ktorým sa stretne aj v základnej A-skupine MS v Kolíne na Rýnom, na 13 výhier a štyri prehry. Zároveň natiahlo víťaznú sériu s týmto súperom na šesť duelov.

Cígerov tím odohrá v záverečnej príprave pred MS ešte šesť stretnutí, v rámci Euro Hockey Challenge ho najbližšie čaká dvojzápas so Švajčiarskom (13. apríla v Trenčíne, 15. apríla v Žiline).
Euro Hockey Challenge
Dánsko - Slovensko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 42. Hrnka (Gernát, Cingel), 48. Kudrna. Vylúčení na 2 min: 2:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1915 divákov.

zostavy
Dánsko: Sörensen - J. Jensen, Mads Larsen, N. Jensen, Kristensen, O. Lauridsen, Weichel, Gatz Nielsen, Rondbjerg - Morten Madsen, Regin, K. Jensen - Mik. Hojbjerg, Jacobsen, Mar. Hojbjerg - Poulsen, Klarskov Nielsen, Meyer - Boysen, Christensen, From

Slovensko: J. Hudáček – Čajkovský, Mikuš, Gernát, Švarný, Čerešňák, Brejčák, Šedivý – Dravecký, L. Hudáček, Bakoš - Kudrna, Cingel, Hrnka – Vandas, Suja, Lušňák - Svitana, Preisinger, Lapšanský - Bartánus

Dáni vstúpili do zápasu lepšie, lepšie korčuľovali a boli strelecky aktívnejší. Slováci mali v prvej tretine veľké problémy v defenzíve a mohli ďakovať brankárovi J. Hudáčkovi, že im na konte inkasovaných gólov svietila po 20 minútach nula. Už v 3. min. sa Boysen rútil sám na Hudáčka, no mieril tesne vedľa ľavej žŕdky. Pri vylúčení Svitanu zovreli Dáni hostí do klieští, slovenský brankár však ukázal svoje umenie pri šanciach Froma a jeho tím potom prežil bez ujmy aj 19-sekundové oslabenie o dvoch hráčov. Domáci mali navrch i v hre 5 na 5, Meyer a Kristensen nechali vyniknúť opäť J. Hudáčka.

V druhej tretine Cígerovi zverenci lepšie zavreli priestor pred vlastnou bránkou a aj ich výkon smerom dopredu sa zlepšil. Naďalej dominovali obaja brankári. V 24. min. sa dostal do sľubnej pozície Regin, tečovaná strela skončila tesne vedľa Hudáčkovej bránky. Pri vylúčení Kristensena Slováci zamkli súpera v jeho obrannom pásme, pokusy Bakoša i Šedivého skrotil Sörensen. Hráči s dvojkrížom na hrudi postupne zlepšili pohyb i dôraz a dočkali sa zaslúženej odmeny.

V 42. min. Cingel potiahol puk do útočného pásma, prihral naľavo Hrnkovi, ktorý presne mierenou strelou k vzdialenejšej žŕdke otvoril skóre. Následne mohli zvýšiť skóre L. Hudáček a Lušňák, v sľubných pozíciách však neuspeli. Ujala sa až bekhendová strela Kudrnu v 48. minúte, ktorá znamenala dvojgólové vedenie Slovákov. Dáni odpovedali nevyužitou obrovskou šancou Mortena Madsena po akcii Regina, domáci útočník trafil konštrukciu bránky. Hokej sa zrýchlil, pred J. Hudáčkom neuspeli Klarskov Nielsen a From, na druhej strane pálil v brejku mimo Bakoš. Severania si potom zobrali oddychový čas, v presilovke zamkli hostí, no J. Hudáček bol stopercentný. V samom závere Cingel minul z uhla prázdnu bránku a Suja trafil spojnicu.