08. apríla 2017

Madridské derby sa skončilo remízou, bod pre Atletico zariadil Griezma

Futbalista Atletica Madrid Antoine Griezmann (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení vyrovnávajúceho gólu na 1:1 v mestskom derby 31. kola španielskej La Ligy Real Madrid - Atletico Madrid v Madride 8. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Madrid 8. apríla (TASR) - Futbalisti Realu Madrid remizovali v prestížnom mestskom derby španielskej ligy s Atleticom 1:1 a na čele tabuľky majú aktuálne trojbodový náskok pred Barcelonou, ktorá sa večer predstaví na ihrisku Malagy. Atletico je tretie s desaťbodovou stratou na Real.

Skóre v šlágri 31. kola španielskej La Ligy otvoril domáci Pepe. Portugalský stopér sa presadil presnou hlavičkou po centri od Toniho Kroosa. Pepe nakoniec duel pre zranenie nedohral, v 67. minúte ho na ihrisku vystriedal Nacho. Domáci doplatili na nevyužité šance a v závere prišli o tesný náskok. Bod pre Atletico zariadil presným zásahom v 85. minúte Antoine Griezmann.

Real mal od úvodu viac z hry a viackrát pohrozil už v prvom polčase. Veľkú šancu na skórovanie mal po polhodine hry Cristiano Ronaldo, ktorého tvrdú strelu vyhlavičkoval z bránkovej čiary hosťujúci obranca Stefan Savič.

Hráči Espanyolu Barcelona vyhrali nad Deportivom Alaves 1:0. Jediný gól zaznamenal v 56. minúte argentínsky útočník domácich Pablo Piatti.