Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. februára 2021

Výberové konanie na voľné miesta sudcov najvyššieho správneho súdu presunuli na aprílVýberové konanie na obsadenie 29 voľných miest sudcov na Najvyššom správnom súde SR sa uskutoční od 7. do 9. apríla a od 12. do 14. apríla v sídle Súdnej rady SR. Informovala o tom súdna rada na svojej ...Zdieľať
gettyimages 465058285 676x451 6.2.2021 (Webnoviny.sk) - Výberové konanie na obsadenie 29 voľných miest sudcov na Najvyššom správnom súde SR sa uskutoční od 7. do 9. apríla a od 12. do 14. apríla v sídle Súdnej rady SR. Informovala o tom súdna rada na svojej internetovej stránke.


Žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými písomnosťami je potrebné doručiť rade najneskôr do 26. februára. Pôvodne sa mal výber sudcov konať v polovici marca.

Členka súdnej rady a členka správneho kolégia na Najvyššom súde SR Elena Berthotyová na druhom zasadnutí rady uviedla, že žiaden sudca zo správneho kolégia Najvyššieho súdu SR nemá záujem prejsť na Najvyšší správny súd SR.

Berthotyová okrem iného povedala, že väčšina sudcov z kolégia považuje za neférové, že sa majú o svoje legitímne získane posty nanovo uchádzať vo výberovom konaní.

V tejto súvislosti sa ministerka spravodlivosti Mária Kolíkova (Za ľudí) vo štvrtok 28. januára stretla so sudcami zo správneho kolégia Najvyššieho súdu SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Výberové konanie na voľné miesta sudcov najvyššieho správneho súdu presunuli na apríl © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiér nevylúčil, že by sa v SR mohla vyrábať vakcína proti COVID-19
<< predchádzajúci článok
Na základňu, kde parkuje aj Air Force One prezidenta USA, prenikol muž a dostal sa do vládneho lietadla

Výberové konanie na voľné miesta sudcov najvyššieho správneho súdu presunuli na apríl - diskusné fórum čitateľov