Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. septembra 2020

Vyčerpaný turista nezvládol zostup vo Veľkej Studenej doline, na pomoc mu leteli horskí záchranáriDnes bola Horská záchranná služba (HZS) požiadaná o pomoc pre 30-ročného poľského turistu, ktorý sa ...Zdieľať
vrtulnik 676x449 15.9.2020 (Webnoviny.sk) -


Dnes bola Horská záchranná služba (HZS) požiadaná o pomoc pre 30-ročného poľského turistu, ktorý sa nachádzal na turistickom chodníku nad „Ohniskom“ vo Veľkej Studenej doline.


Z dôvodu vyčerpania a dehydratácie následkom zdravotných ťažkostí ešte z predchádzajúceho dňa nebol schopný pokračovať v zostupe. Informuje o tom HZS na svojej internetovej stránke.


O súčinnosť bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Popradu, ku ktorým sa na heliporte v Starom Smokovci pridal záchranár HZS a spoločne smerovali do doliny.Horský záchranár bol pomocou palubného žeriava vysadený pri turistovi. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti a príprave na transport boli záchranár spolu s pacientom evakuovaní z terénu a letecky transportovaní na heliport v Starom Smokovci. Tu bol pacient odovzdaný do starostlivosti lekárke VZZS a letecky dopravený do nemocnice v Poprade.
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyčerpaný turista nezvládol zostup vo Veľkej Studenej doline, na pomoc mu leteli horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opitý muž sa na Hlavnej stanici vyhrážal zamestnancovi SBS, v rukách držal dva nože (foto)
<< predchádzajúci článok
Púť k Sedembolestnej Panne Márii ovplyvnil koronavírus, prísť mohol len určitý počet veriacich

Vyčerpaný turista nezvládol zostup vo Veľkej Studenej doline, na pomoc mu leteli horskí záchranári - diskusné fórum čitateľov