Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

23. januára 2019

Vydanie nových piesní skupiny Abba odložili na jeseňABBA, archívne foto.Zdieľať
ABBA, archívne foto. Foto: TASR/AP
 
Štokholm 23. januára (TASR) - Priaznivci švédskej skupiny Abba si budú musieť o niečo dlhšie počkať na jej nové piesne, prvé za uplynulých 35 rokov. Vydanie nových skladieb kapely totiž presunuli až na druhú polovicu tohto roka, informoval v utorok denník The Guardian.


Vlani v apríli bolo oznámené, že členovia Abby sa opäť stretli v štúdiu, po prvý raz od rozpadu skupiny koncom roku 1982. Nahrali pritom dve nové piesne, z ktorých jedna sa mala objaviť v televíznom špeciále vlani v decembri. Vydanie však bolo posunuté na začiatok tohto roka, avšak zástupca skupiny následne uviedol, že sa tak stane "azda na jeseň".

Člen skupiny Benny Andersson nedávno naznačil, že za odkladom sú právne prekážky. "Stále sa snažíme dosiahnuť dohodu, ktorá nám umožní pokračovať," uviedol v interview.

Názvy dvoch nahraných skladieb sú "I Still Have Faith in You" a "Don't Shut Me Down". Andersson o nich povedal: "Som na ne veľmi hrdý. Jedna znie ako pop zo 70. rokov, zatiaľ čo druhá je, povedzme, nadčasová." Hudobník zároveň podotkol, že existuje možnosť nahratia aj tretej skladby ešte v tomto roku.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K. Lizurej vystavuje v Bratislave veľkoplošné, ručne vyšívané obrazy
<< predchádzajúci článok
Pri chudnutí treba vynechať sacharidy, hovorí výživová poradkyňa

Vydanie nových piesní skupiny Abba odložili na jeseň - diskusné fórum čitateľov