Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júla 2021

Vyhláška k režimu na hraniciach je stále v platnosti, hygienici žiadajú ľudí o rešpektovanie pokynovDo momentu zverejnenia uznesenia Ústavného súdu SR (ÚS SR) z utorka 27. júla v zbierke zákonov je stále platná súčasná vyhláška o ...Zdieľať
120195413_3745824648781063_3329768498058123335_o 676x451 28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Do momentu zverejnenia uznesenia Ústavného súdu SR (ÚS SR) z utorka 27. júla v zbierke zákonov je stále platná súčasná vyhláška o režime na hraniciach. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) Daša Račková.


„Prosíme občanov, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny kontrolných zložiek. O následnom nastavení podmienok na hraniciach budeme verejnosť včas informovať,“ uviedla Račková. Dodala, že ÚVZ SR sa potrebuje s uznesením ÚS SR oboznámiť, nemá ho však k dispozícii.

ÚS SR na neverejnom zasadnutí v utorok 27. júla pozastavil účinnosť paragrafu deväť vyhlášky ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie SR. Vyhláška bola uverejnená v piatok 16. júla.

Paragraf dáva možnosť ľudom len s jednou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 absolvovať test v prvý deň izolácie a v prípade jeho negativity ju ukončiť. Súd tak prijal návrh 30 poslancov Národnej rady SR, ktorí sa na neho v súvislosti s vyhláškou obrátili. Zároveň však nevyhovel návrhu na pozastavenie účinnosti zvyšku vyhlášky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vyhláška k režimu na hraniciach je stále v platnosti, hygienici žiadajú ľudí o rešpektovanie pokynov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Znížením nákladov potenciál cloudu nekončí. Ukazuje nová správa Accenture
<< predchádzajúci článok
Televíziu Belsat vyhlásili v Bielorusku za extrémistickú, úrady zablokovali aj jej webstránky

Vyhláška k režimu na hraniciach je stále v platnosti, hygienici žiadajú ľudí o rešpektovanie pokynov - diskusné fórum čitateľov