Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. augusta 2007

Výnimočný koncert Petra Lipu a Milana LasicuPondelok 10.9. o 20.00 hod. Peter Lipa a Milan Lasica Nádvorie Bratislavského hradu z cyklu – Koncerty na hrade Vstupné: 299,-Sk predpredaj, 350,-Sk na mieste Peter ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. augusta (WN/PR) -

Pondelok 10.9. o 20.00 hod.
Peter Lipa a Milan Lasica
Nádvorie Bratislavského hradu
z cyklu – Koncerty na hrade
Vstupné: 299,-Sk predpredaj, 350,-Sk na mieste

Peter Lipa so svojím Bandom, ktorý tvoria hudobníci spolupracujúci s P. Lipom už 10 rokov (Juraj Tatár, Marcel Buntaj, Martin Gašpar, Michal Žáček), sa postarajú o kvalitný hudobný zážitok, tak ako sme u nich zvyknutí. Na svoje si prídu tak milovníci elektroniky, ako aj fanúšikovia akustickej hudby. Milan Lasica napriek tomu, že je všeobecne známy najmä ako predstaviteľ autorského divadla, sa nikdy netajil svojou láskou k hudbe. Množina textov, ktoré napísal, je až zarážajúco veľká.

V posledných dvoch rokoch napísal 15 nových piesňových textov, ktoré už pri zbežnom čítaní poskytujú ukážku typicky lasicovského pohľadu na veci medzi nebom a zemou s nemalou dávkou sebaironizujúceho humoru. Po dlhoročnej viac menej príležitostnej autorsko-interpretačnej spolupráci poskytol Milan Lasica tieto texty na zhudobnenie a realizáciu spevákovi a autorovi, s ktorým má okrem generačnej príbuznosti spoločné aj hudobné korene. Peter Lipa sa u nás stal známy najmä vďaka vynikajúcim textom Milana Lasicu. Spomeňme len piesne Podobnosť čisto náhodná (o synovi), Prosperita alebo Balada o štyroch koňoch.

Bližšie informácie na adrese: www.bkis.sk

BKIS


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavu ovládnu jazdci na lietajúcich strojoch
<< predchádzajúci článok
O prešovské deti sa postarajú v materskej škole aj v noci

Výnimočný koncert Petra Lipu a Milana Lasicu - diskusné fórum čitateľov