Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

19. decembra 2018

Vyriešte svoje problémy s lyžiarskymi okuliarmiZima je nádherná časť roku, na ktorú sa ale musíme dobre a dopredu pripraviť. Platí to aj pre milovníkov zimných športov, akým môže byť napríklad lyžovanie. Okrem snehu sú pre dokonalé zážitky skúsených športovcov potrebné aj kvalitné zariadenia a doplnky.Zdieľať
lyžiarskych okuliarov

Takže je najlepší čas hovoriť o lyžiarskych okuliaroch a problémoch, ktoré môžu pri ich, často nesprávnom používaní, nastať.

 

Jasné oslepujúce svetlo, intenzívna expozícia ultrafialovým žiarením, nepriaznivé počasie, sneženie, silný vietor a nízke teploty, môžu byť významnou prekážkou pre dosiahnutie takýchto športových cieľov. Problémy však môžete  vyriešiť s dobrou výbavou kvalitných lyžiarskych okuliarov alebo masiek určených pre zimné športy.

 

Pri nesprávnom používaní a nedodržiavaní niektorých pravidiel, sa však môžu aj tie najlepšie modely časom pokaziť, poškodiť alebo iným spôsobom znehodnotiť a potom sa už nedajú používať. My vám ale prezradíme, kde robíte chyby a ako ich môžete napraviť.

 

Prečo sa vaše okuliare neustále zahmlievajú?

Každý, kto používa okuliare, či už z dôvodu doplnenia štýlu alebo pre zlepšenie vlastností zraku, veľmi dobre vie, že s nástupom zimy bude čeliť ich zahmlievanie okuliarov. Nie je to žiadny veľký problém, ktorý by sa nedal odstrániť a riešiť, ale v danom okamihu, keď nemáte nič konkrétne po ruke vám táto situácia spôsobuje diskomfort.

 

O kondenzácií vám asi veľa toho hovoriť nemusíme. Vo všeobecnosti ide o skvapalňovanie, kedy sa vysoká vlhkosť a prudký pokles teploty odrazí na konkrétnom povrchu. A podobne to bude platiť aj vtedy, keď sa sklo vašich okuliarov dostane z teplého a vlhkého priestoru do mrazu a naopak.

 

Ako sa zbaviť nechceného zahmlievania?

Lacné modely na zábavu a relax v lyžiarskom prostredí určite nepoužívajte, v rámci finančných možností si radšej vyberte jeden dobrý model lyžiarskych okuliarov, s ktorým zažijete niekoľko ďalších príjemných sezón a adrenalínového vyžitia. Ak sa vyskytne zahmlievanie aj pri tej najlepšej značke, možno vám pomôžu tieto rady.

 

Čím viac špeciálnych chemických prostriedkov použijete, tým horšie bude na tom kvalita skiel okuliarov. Prípadný sneh a kvapky vody vysušte vždy radšej prirodzenou cestou a vodu a sneh len vytraste. Základom je aj vyber okuliarov s dobrým tesnením a vetraním v okolí očí, ako aj sklá s F3 Antifog vrstvou. Často je zahmlievanie dôvodom nesprávneho používania, takže sa niekedy stačí zamyslieť nad sebou a tým, ako s okuliarmi zaobchádzame.

 

Ako si poradiť s prasknutým sklom?

V prvom rade by sme vám opäť odporučili, dať si záležať na správnosti používania okuliarov. Asi najlepšia rada je však mať vždy po ruke aj kvalitné puzdro, ktoré vám dobrý predajca pri kúpe okuliarov poskytne často v rámci uzavretia prvého obchodu.

 

Nepoužívajte na čistenie žiadne silné chemikálie

Sklo lyžiarskych okuliarov je vyrobené aj zo špeciálneho skla s technológiou Oakley High Definition Optics (HDO), vďaka ktorej sa môžete spoľahnúť na najvyšší stupeň optickej čistoty a ochrany proti nárazu. Takže použitie rozličných špeciálnych prostriedkov a chemikálii je často úplne zbytočné a môžu vám okuliare a ich kvalitné sklo naopak len zničiť.

 

Ak by sa predsa len stalo, že z dôvodu silného nárazu došlo k jeho prasknutiu alebo častému zahmlievaniu, nerobte unáhlené kroky. Ak ste si kúpili pánske lyžiarske okuliare v dobrom obchode, balenie bude obsahovať aj náhradné sklá, ktoré si v prípade potreby môžete vymeniť sami, alebo o to požiadať opäť priamo v predajni.

 

Ako vidíte, nie je to nič špeciálne a príliš náročné. Zas a znova sa potvrdilo, že základom dobrého výberu a plnohodnotného využitia je kvalita a dôkladná starostlivosť, ktoré robia náš život oveľa pohodlnejším. A platí to aj v prípade výberu a používania dobrých lyžiarskych okuliarov, tak pozor na to priatelia.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žiadosti o výnimky na uplatňovanie kvóty pre slovenskú hudbu zamietli
<< predchádzajúci článok
Onkologické ochorenie zachytili bývalé pacientky v dvoch knihách

Vyriešte svoje problémy s lyžiarskymi okuliarmi - diskusné fórum čitateľov