Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

19. decembra 2018

Hrejivé látky fleece a teplákovina sú ideálne na zimné noseniePočas chladných dní máme chuť zababušiť sa do teplého oblečenia, ktoré by nás dostatočne zahrialo pred mrazmi. Pocítili ste už, že vám napriek množstvu vrstiev nebolo dostatočne teplo a oblečenie nehrialo tak, ako by ste očakávali?Zdieľať

Jednou z príčin môže byť práve to, že na šitie odevov nebol použitý dostatočne teplý materiál a látky mali  slabú izolačnú schopnosť. Pokiaľ viac nechcete pociťovať chlad, zabaľte sa do hrejivých odevov vyrobených z teplých materiálov. V článku vám predstavíme fleece a teplákovinu, ktoré vás udržia v teple počas celej zimy.

Fleece

Látka fleece je veľmi jemná a mäkká pri dotyku s pokožkou. Je vyrobená zo 100 % polyesteru. Spracováva sa v kombinácii s inými látkami a nadobúda skvelé vlastnosti, akými sú pružnosť a odolnosť. Ide o jednu z najkvalitnejších hrejivých látok, keďže má skvelú izolačnú vlastnosť, vďaka ktorej dokáže udržiavať  teplo. Využíva sa na podšívanie zimných odevov ako sú bundy, čiapky, svetre a mikiny. Je ideálna do chladnejšieho počasia, najmä počas zimných  a jesenných mesiacov. Okrem odevov sa používa na šitie plyšových hračiek a prikrývok.

Teplákovina

Známy materiál, ktorý nepochybne nájdete vo svojom šatníku. Teplákovina je vyrobená z kvalitnej bavlny s prímesou elastánu. Ide o úplet rôznej hrúbky, ktorý je vhodný na šitie pohodlného oblečenia, ako sú teplákové súpravy, bundy, mikiny a čiapky. Vyrába sa v rôznych farbách i vzoroch.

Poznáme dva typy teplákoviny - počesanú a nepočesanú. Počesaná teplákovina je tenšia, menej hrejivá, využíva sa na odevy s jemnou vrstvou látky. Nepočesaná teplákovina je teplejšia, prestavuje hrubší úplet vhodný na šitie hrejivejších odevov.

Teplé oblečenie je základom zimného šatníka. Určite si zadovážte kvalitné materiály, ktorých nosenie sa vám počas chladných mesiacov osvedčí.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Onkologické ochorenie zachytili bývalé pacientky v dvoch knihách
<< predchádzajúci článok
Cenu Slovenskej asociácie novinárov získala I. Vranská Rojková

Hrejivé látky fleece a teplákovina sú ideálne na zimné nosenie - diskusné fórum čitateľov