Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2019

Výročie Nežnej revolúcie pripomenie verejnosti podujatie 30 rokov poVýročie Nežnej revolúcie si vo štvrtok popoludní pripomenie verejnosť v Bratislave na podujatí s názvom 30 rokov po. Vystúpiť majú osobnosti, ako František ...Zdieľať
November 1989. Foto: TASR/Peter Brenkus
Bratislava 7. novembra (TASR) – Výročie Nežnej revolúcie si vo štvrtok popoludní pripomenie verejnosť v Bratislave na podujatí s názvom 30 rokov po. Vystúpiť majú osobnosti, ako František Mikloško, expremiér Mikuláš Dzurinda, ale aj Karolína Farská z iniciatívy Za slušné Slovensko a ďalší. Organizátorom je Nadácia Antona Tuneg, ktorá o tom informovala.


"Na pódiu budú hodnotiť vývoj za ostatných 30 rokov spoluorganizátor Sviečkovej manifestácie František Mikloško, bývalý premiér Mikuláš Dzurinda, prvý eurokomisár Ján Figeľ a mladú generáciu zastúpi Karolína Farská," informoval správca nadácie Marek Degro.

Dodal, že v závere bude aj panelová diskusia o vývoji demokracie v susedných krajinách, ako v Rusku, na Ukrajine a Moldavsku. Účasť na podujatí potvrdilo podľa jeho slov viac ako 150 hostí politického a kultúrneho života.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti zadržali počas akcie DEFEKT dvoch mužov z okresu Námestovo
<< predchádzajúci článok
Čína a USA musia zrušiť niektoré dodatočné clá na svoje produkty

Výročie Nežnej revolúcie pripomenie verejnosti podujatie 30 rokov po - diskusné fórum čitateľov