28. decembra 2006

Výsledky 36. kola hokejovej extraligy

Hokej - extraliga - 36. kolo: MHK 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:5 (1:1, 1:2, 1:2) Góly: 4. Trochta (M. Droppa, Kövér), 32. Kövér (Holečko, Trochta), 59. Richard Huna (M. Droppa) - 13. Kubus ...

Hokej - extraliga - 36. kolo:

MHK 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 4. Trochta (M. Droppa, Kövér), 32. Kövér (Holečko, Trochta), 59. Richard Huna (M. Droppa) - 13. Kubus (Piatak, Marcel Haščák), 22. Jerofejevs (Škovira, A. Kroták), 35. Škovira (A. Kroták, Martin Segľa), 59. Halaj (Jabrocký, V. Vlk), 60. Halaj (Michal Segľa, Škovira). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Valach, J. Višňovský, 2560 divákov.

V podtatranskom derby potrebovali obaja súperi zabodovať. Od úvodných sekúnd sa hralo v rýchlom tempe hore-dole, puk viac poslúchal skúsenejších hostí. Mikulášania sa pomerne rýchlo dostali v presilovke do vedenia. Už v 4. min potešil slušne zaplnené tribúny Trochta. V 13. min z ničoho nič vyrovnal Kubus. Ešte viac pohody na hokejky Popradčanov pribudlo v úvode druhého dejstva, keď nikým nekrytý Jerofejevs zužitkoval šikovnú prihrávku veľmi aktívneho Škoviru - 1:2. Aj druhý gól Liptákov sa zrodil v početnej prevahe, keď na 2:2 vyrovnával Kövér, ale misky váh na popradskú stranu preklopil o malú chvíľu Škovira. Liptáci sa aj naďalej pokúšali o prekonanie Hurajta. Definitívne im vzal vietor z plachiet paradoxne ich odchovanec v drese "kamzíkov" Juraj Halaj, ktorý v predposlednej minúte nekompromisnou strelou využil presilovú hru. A aj keď o pár sekúnd Richard Huna ešte dokázal znížiť na 3:4, bol to znovu Halaj, ktorý podčiarkol konečný rezultát.

MHC Martin - Slovan Bratislava 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 3. Kuric (Markovič, Mahdalík), 39. Podstavek (Török), 40. Podstavek, 55. Podstavek (Török), 63. J. Polák (Török) - 10. Ľ. Hurtaj, 28. Uram (Ľ. Hurtaj), 30. Uram (Vorel, Kukumberg), 54. Pašek (Vorel, Kukumberg). Vylúčení: 10:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Kolba, Miľovčík, 4300 divákov.

Domáci začali náporom a do vedenia išli už v 3. min, keď presne mieril Kuric. Hosťom pomohol dostať sa do tempa až rýchly brejk Hurtaja, ktorý v 10. min blafákom prekonal Ševelu - 1:1. Bola to prvá strela hráčov Slovana na domácu bránku. Bratislavský tím potom zobral réžiu zápasu do svojich rúk. Uram v presilovke hostí potrestal chybu Poláka pri rozohrávke a bolo 1:2. Tento gól potvrdil aj videozáznam. O 119 sekúnd neskôr znovu strelecky disponovaný Uram zo skrumáže zasadil domácim ďalší úder - 1:3. Vzápätí sa z martinskej bránky porúčal Ševela, ktorého nahradil Dzubina. V 39. min využil Martin presilovku o dvoch hráčov, Podstavek obetavo v páde prekonal Hoviho - 2:3. Útočník Podstavek bol pri streleckej chuti a o 70 sekúnd vyrovnal na 3:3. V 54. min prekvapil domáceho brankára Pašek, ktorý strelou pomedzi jeho betóny znovu vrátil trojbodovú nádej pre hosťujúce mužstvo - 3:4. Lenže martinský Podstavek bol opäť na neudržanie, v 55. min po spolupráci s Törökom dosiahol hetrik, čím vyrovnal stav stretnutia na 4:4. O víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení, keď v 63. min namieril presne obranca domáceho tímu Polák.

HKm Zvolen - HC Košice 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 21. Babka, rozhodujúci sam. nájazd premenil Babka - 42. Kmiť (Dravecký). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: F. Turek (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, M. Šterbák (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Tvrdoň, Horínek, 4620 divákov.

Vo Zvolene sa hral zaujímavý zápas, taktický z oboch strán. Domáci sa pustili do súpera ako sršne. V úvodnej polminúte nevyužil tri šance Cibuľa. Hostia hrozili z presiloviek, no Špilár, Bartoš a ani Lipiansky sa nepresadili. Až na začiatku druhej tretiny využili Zvolenčania presilovku o dvoch hráčov, keď Babka na modrej čiare zachytil vyhodený puk a tiahlou strelou prekonal Lipovského - 1:0. Potom prevzali iniciatívu hostia, no najväčšiu šancu nevyužil Lipiansky. V tretej tretine sa Košičanom podarilo vyrovnať, po rýchlom brejku sa Kmiť preštrikoval cez domácu defenzívu a svoj prienik zavŕšil gólom - 1:1. V 51. min nevyužil najprv sólo hosťujúci Gron a vzápätí ho napodobnil i domáci Klouda. O štyri minúty neskôr z medzikružia trafil Dravecký žŕdku Šimonovičovej svätyne. Košičania mali impozantný záver, no Faith ani Bartoš domáceho Šimonoviča neprekonali. V predĺžení ani Faith neposlal puk do poloprázdnej zvolenskej bránky, na opačnej strane po taktických manévroch nevyšla Babkovi záverečná fáza. Rozhodovalo sa napokon v samostatných nájazdoch. Košičania išli do vedenia Lažom, Cibuľa však vyrovnal, Kontšek opäť priklonil misky váh na košickú stranu, no Turek bol proti - 2:2. Posledný domáci nájazd premenil hrdina zápasu Babka, ktorý tak rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolen.

HK Dynamax-oil Nitra - HK 36 Skalica 5:4 (2:1, 2:3, 1:0)

Góly: 16. Marek Slovák (Kmeč), 17. Čacho (Ľ. Kolník), 23. Ľ. Kolník (Čacho, J. Kováčik), 35. Marek Slovák (Ľ. Kolník, Čacho), 52. G. Saliji (Raček, J. Kováčik) - 8. Kocák (Liščák, R. Školiak), 22. Liščák (R. Školiak, Kocák), 28. Kocák (R. Školiak), 34. Hrnčírik (Gula, M. Ivičič). Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Marušin - Rohoň, Vojtek, 3659 divákov.

Nitrania začali stretnutie náporom, no niekoľko závarov pred bránkou Hamerlíka nepretavili na gól. Naopak v 8. min sa tešili hostia, keď Liščák so Školiakom pripravili dobrú pozíciu Kocákovi a ten zblízka prekonal Lakosila. Domácim však stačilo iba 50 sekúnd na to, aby strhli vedenie na svoju stranu, keď v 16. min mladý Slovák svojím prvým extraligovým gólom vyrovnal strelou spomedzi kruhov a v 17. min Čacho po prihrávke spoza bránky rozvlnil opäť sieť - 2:1. Úvod druhej tretiny vyšiel Skaličanom, keď Liščák vyrovnal na 2:2, no presne o minútu dostal Nitru opäť do vedenia pri vlastnom oslabení kanonier Ľ. Kolník. V 28. min sa opäť menilo skóre, keď svojim druhým gólom v zápase vyrovnal Kocák. Onedlho hostia dokonca viedli, keď Hrnčirík namieril presne z pravého kruhu - 3:4. V 35. min však talentovaný Marek Slovák dosiahol ďalší gól a znovu bolo vyrovnané - 4:4. V polovici záverečnej časti hry sa ocitol v dobrej pozícií Samir Saliji, Hamerlíka však neprekonal. Podarilo sa to však jeho bratovi Garipovi, ktorému gólovú príležitosť vypracoval Raček. Do konca dramatického stretnutia už gól nepadol, takže body zostali pod Zoborom.

Dukla Trenčín - MsHK Žilina 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 32. Pardavý (Kóňa, Melichárek), 41. A. Kollár (Poljaček), 60. A. Kollár (Heš). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Mihajlo, 2580 divákov.

V úvodnej tretine sa nič zaujímavé nezrodilo. Hra bola nesúrodá a hoci domáci boli o niečo útočnejší, pred bránkami chýbal vzruch. Jedinú šancu mal už v 1. min domáci Sivák, svoj nájazd však nezužitkoval. V krátkej fáze na začiatku druhého dejstva mali viac z hry hostia, ale v 25. min im rozhodca nemohol uznať gól pre zásah zdvihnutou hokejkou a v 29. min v oslabení zaváhali pri brejku Hreus s Hvilom. Opraty potom opäť prevzali Trenčania a v 32. min sa po polonahodenom puku od mantinelu zásluhou Pardavého ujali vedenia - 1:0. Zápas získal vzruch a tempo aspoň v tretej tretine. Už v jej 54. sekunde Kollár medzi kruhmi zužitkoval Poljačekovu prihrávku spoza bránky a využitou presilovkou domáci viedli už o dva góly. V 46. min nevyužil ani na dvakrát svoje sólo Melichárek a vzápätí neuspel ani v ďalšom brejku s Pardavým. Potom sa zaskveli obaja brankári - Laco chytil na čiare tutovku Sivákovi a na druhej strane Zlochovi jedovku zblízka zlikvidoval Hála. Napriek snahe oboch mužstiev sa skóre zmenilo až v úplnom závere. Počas žilinskej hry bez brankára sedem sekúnd pred koncom Kollár z polovice ihriska trafil prázdnu bránku a spečatil konečný stav na 3:0 pre Trenčín.