Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. decembra 2006

Dokičovej kariéru by mohlo zachrániť zmenšenie prsníkovŠkótske noviny The Daily Record s odvolaním sa na srbský denník Kurir avizujú pokus Jeleny Dokičovej o záchranu závratne upadajúcej tenisovej kariéry prostredníctvom chirurgického zmenšenia ...Zdieľať

GLASGOW 28. decembra (WEBNOVINY) - Škótske noviny The Daily Record s odvolaním sa na srbský denník Kurir avizujú pokus Jeleny Dokičovej o záchranu závratne upadajúcej tenisovej kariéry prostredníctvom chirurgického zmenšenia prsníkov. Práve nadmerné ženské krivky sú vraj jedným z dôvodov prepadu austrálskej hráčky so srbskou minulosťou z niekdajšej 4. priečky na rebríčku WTA Tour na aktuálne 587. miesto. Dokičová túto pikantnú a delikátnu informáciu zatiaľ nekomentovala. Wimbledonská semifinalistka 2000 pauzovala od júla 2006 do polovice novembra, keď sa na turnaji kategórie ITF s dotáciou 10 000 USD v nemeckom Ismaningu dostala do semifinále.

Ide už o tretí kuriózny rozruch v súvislosti s 23-ročnou rodáčkou z Osijeku v ostatných týždňoch. Najprv médiá rozoberali jej kontroverzným otcom Damirom ohlasovaný únos z mníchovskej akadémie Nikiho Piliča do Chorvátska bratmi Bornom a Tinom Bikičovcami. Prvý je Dokičovej niekdajším trénerom a druhý expriateľom a Jelena neskôr celú túto situáciu interpretovala bez dramatizovania. V polovici decembra sa však v Záhrebe práve v spoločnosti Bikičovcov stala terčom útoku mladých mužov, z ktorého vyviazla nezranená. Dokičová sa vracala z tréningu, keď skupinku obkľúčili členovia nešpecifikovaného "pouličného gangu". Útočníci prevolávali protisrbské heslá a napokon obliali víťazku piatich turnajov ovocným džúsom.

Za útokom mal stáť fanatický Damir Dokič, ktorý sa "preslávil" konfliktom na US Open 2000 pre cenu ryby servírovanej v hráčskej lóži. Už predtým vyvolal roztržky na Australian Open 2000 (napadnutie kameramana), vo Wimbledone 2000 (hodenie novinárovho mobilu o zem) a Birminghame 1999, kde ho vyviedli z areálu pre pokrikovanie počas zápasu a neskôr našli ležať opitého uprostred vozovky. V januári 2006 pre Kurir vyhlásil, že návrat jeho dcéry do Austrálie je sprisahaním tejto krajiny, Chorvátska a Vatikánu. Okrem toho sa vyjadril, že na odvetu by mal zabiť nejakého Austrálčana a nechať v Sydney vybuchnúť nukleárnu bombu.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prehra SR so Švédskom, v B-skupine výhry Ruska a Fínska
<< predchádzajúci článok
Výsledky 36. kola hokejovej extraligy