Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. novembra 2022

Výzvy na obnovu starších rodinných domov mali veľký úspech, do projektu sa prihlásilo viac ako 1000 žiadateľovDo dvoch výziev na obnovu starších rodinných domov prišlo zatiaľ viac ako 1 300 žiadostí. Ako ďalej v piatok informoval štátny tajomníkZdieľať
gettyimages 1263148259 676x451 27.11.2022 (Webnoviny.sk) - Do dvoch výziev na obnovu starších rodinných domov prišlo zatiaľ viac ako 1 300 žiadostí. Ako ďalej v piatok informoval štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Michal Kiča, výrazne sa tak približujeme k ich naplneniu. Celkovo bolo v tejto fáze z plánu obnovy vyčlenených 30 mil. eur.

Pilotná časť projektu


„V momente, keď naplníme kapacity, budeme pristupovať k otváraniu nových výziev až do naplnenie sumy 500 mil. eur," zdôraznil Kiča. Jednotlivé žiadosti aktuálne spracovávajú. Ako doplnil minister životného prostredia Ján Budaj, uvedené výzvy vnímajú ako pilotnú časť projektu, ktorý sa naplno rozbehne hlavne na budúci rok.

Pomoc znevýhodneným rodinám


Vláda vyhlásila dve výzvy z plánu obnovy pre majiteľov starších rodinných domov začiatkom septembra. Obe mali hodnotu 15 miliónov eur. Prvá časť mala byť k dispozícii komukoľvek, druhých 15 mil. eur bolo pre ľudí, ktorí majú v domácnosti dieťa s ťažkým zdravotným postihnutím, alebo rodinám, ktoré žijú v dome so štyrmi a viac deťmi do veku 18 rokov.

Financie sú určené napríklad na zateplenie domu, výmenu okien, dvier, strechy. Podľa sčítania obyvateľov, domov a bytov je na Slovensku približne 1,08 milióna rodinných domov. Približne 340-tisíc možno považovať za energeticky neefektívne a potrebujú hĺbkovú obnovu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Výzvy na obnovu starších rodinných domov mali veľký úspech, do projektu sa prihlásilo viac ako 1000 žiadateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozor na podvodníkov, využívajú stres a zhon v predvianočnom období
<< predchádzajúci článok
Pozor na podvodníkov, využívajú stres a zhon v predvianočnom období