Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2019

Vznikajúca strana KDŽP volá k sebe exposlanca Š. KuffuŠtefan Kuffa, archívne foto.Zdieľať
Štefan Kuffa, archívne foto. Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 24. januára (TASR) - Vznikajúca strana Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP) chce spolupracovať s exposlancom Národnej rady SR Štefanom Kuffom, ktorý kedysi kandidoval za OĽaNO. Oslovila ho listom. Ten odpovedal, že kresťania v politike už nemajú kam viac ustupovať.


"Na Slovensku v poslednom období dochádza k obrode kresťanskej demokracie, ktorá spojí kresťanský, sociálny a národný prvok," píše Peter Molda z KDŽP Kuffovi. Zdôrazňuje, že kresťanská demokracia sú riešenia pre školstvo, zdravotníctvo, bezpečnosť, podnikateľské prostredie, avšak pri neustupovaní zo zásady presadzovať ochranu života. "Vážený pán Kuffa, prijmite prosím tento list ako úprimné pozvanie politicky sa angažovať v KDŽP," dodáva Molda.

Kuffa odpovedá tým, že vníma pozorne, čo sa na Slovensku deje. "Nestrácam nádej, že na Slovensku vznikne strana, ktorá bude mať program pre moderné, prosperujúce Slovensko, ktoré chráni život. Kresťania v politike už nemajú kam viac ustupovať a k tomu pomôcť sme povolaní všetci," uviedol vo svojom stanovisku.

KDŽP nedávno požiadala o registráciu na ministerstve vnútra. Strana vidí budúcnosť Slovenska v Európskej únii, ktorá sa však aj za pomoci Slovenska musí vrátiť k svojmu pôvodnému poslaniu, teda zabezpečovať bezpečnosť a prosperitu. Nová strana bude mať ustanovujúci snem v Šaštíne, kde sa rozhodne o jej programe a predstaviteľoch. Na snem budú pozvaní ľudia, ktorí pomáhali pri zbere podpisov.

Kuffa bol poslancom v rokoch 2012 až 2016. V pléne sa zviditeľnil kontroverznými výrokmi. Za vyjadrenie na adresu homosexuálov - "nechať chorých ľudí behať po uliciach a nechať ich bez pomoci je veľmi vážna chyba" - si vyslúžil nomináciu na cenu Homofób roka.

Okrem toho v parlamente navrhoval zákaz akéhokoľvek úmyselného potratu, zákaz eutanázie a asistovanej samovraždy, zákaz všetkých umelých zásahov spôsobujúcich delenie ľudského vajíčka, zákaz umelého oplodnenia, asistovanej reprodukcie, ale aj registrovaných partnerstiev.

Zviditeľnil sa aj incidentom, pri ktorom mal vraziť do dôchodkyne, ktorú hnevala situácia okolo chaty v obci Pavľany na východnom Slovensku, ktorú mal Kuffov syn Michal stavať načierno. Dôchodkyňa mala mať po strete s Kuffom modriny, dala vtedajšiemu poslancovi facku a ten podal trestné oznámenie za napadnutie verejného činiteľa. Pre incident sa Kuffa dostal do sporu s lídrom OĽaNO Igorom Matovičom. Potom odišiel z klubu OĽaNO.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Janukovyčovi advokáti podajú odvolanie proti rozsudku súdu v Kyjeve
<< predchádzajúci článok
I. Matovič vyzýva na zaradenie M. Glváča medzi podozrivých

Vznikajúca strana KDŽP volá k sebe exposlanca Š. Kuffu - diskusné fórum čitateľov