Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. novembra 2010

Wellness hotelom sa darí, prišlo viac zahraničných klientovNapriek ekonomickej kríze sa wellness a víkendové pobyty z pohľadu hotelov na Slovensku vydarili. Potvrdili to prevádzkovatelia niekoľkých slovenských ...Zdieľať
wellness Ilustračné fotoFoto: SITA/hotelborovica.sk BRATISLAVA 17. novembra  - Napriek ekonomickej kríze sa wellness a víkendové pobyty z pohľadu hotelov na Slovensku vydarili. Potvrdili to prevádzkovatelia niekoľkých slovenských wellness hotelov aj predajcovia. "Počas septembra a októbra sme sprostredkovali niekoľko desiatok pobytov hlavne pre slovenskú klientelu. S pribúdajúcim dátumom bolo stále ťažšie nájsť voľné kapacity,” povedal pre agentúru SITA šéf portálu www.interspa.sk Peter Sivák. Tieto slová potvrdil aj riaditeľ wellness hotela Máj v Piešťanoch Branislav Širilla, ktorý konštatoval, že víkendová obsadenosť počas septembra a októbra dosiahla až 90 percent. V tomto wellness hoteli malo záujem relaxovať aj o asi pätinu viac Čechov a Poliakov ako vlani. Vysokú obsadenosť zaznamenal aj Andrej Petráš z kúpeľov Turčianske Teplice. V Novom Smokovci lákali akciami klientov i v mimosezónnom období, tvrdí vedúca marketingového oddelenia kúpeľov Zuzana Čížiková.


Zvýšený dopyt vyvolalo viacero faktorov, najmä to, že túto jeseň pripadlo niekoľko sviatkov na pracovné dni blízko víkendu a tiež pekné počasie, ktoré pretrvalo až do prvých novembrových dní. Wellness hotely tento fakt využili a vopred pripravili špeciálne víkendové pobyty, obohatené o extra procedúry, alebo výrazné zľavy na služby mimo predplateného balíčka.
 

Kúpele 24 hodín online
Kúpele, liečebné a relaxačné pobyty nielen na Slovensku. Víkendové-wellness pobyty a kúpele v nenavýšených cenách.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eurozóna odložila vyplatenie ďalšej časti úveru pre Grécko
<< predchádzajúci článok
Kabinet schválil opatrenia na zefektívnenie verejnej správy

Wellness hotelom sa darí, prišlo viac zahraničných klientov - diskusné fórum čitateľov