Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. novembra 2010

Eurozóna odložila vyplatenie ďalšej časti úveru pre GréckoRakúsky minister financií Joseph Pröell v utorok povedal, že vyplatenie ďalšej časti úveru pre Grécko sa odkladá na január, pretože krajina nedostatočne plní podmienky v rámci ...Zdieľať
ecb euro Foto: SITA/APVIEDEŇ/ ATÉNY 17. novembra (WEBNOVINY) - Rakúsky minister financií Joseph Pröell v utorok povedal, že vyplatenie ďalšej časti úveru pre Grécko sa odkladá na január, pretože krajina nedostatočne plní podmienky v rámci záchranného programu. Grécko malo pôvodne dostať tranžu v decembri tohto roka. Pröellov hovorca v stredu potvrdil, že odloženie platby úveru sa týka celej eurozóny a nie iba Rakúska.


Grécke ministerstvo financií v stredu informovalo, že omeškanie úveru nie je dôvodom na obavy. "Čo sa týka času, kedy bude časť úveru uvoľnená, vôbec sa neobávame," uviedlo ministerstvo vo svojom stanovisku. "Už dlho predtým sme sa na tom dohodli s Európskou komisiou a vôbec nebudeme mať kvôli tomu problém s hotovosťou," uvádza ministerstvo.

Grécko sa dohodlo s EÚ a Medzinárodným menovým fondom (MMF) na úverovom programe v celkovej sume 110 mld. eur výmenou za drastické úsporné opatrenia. Grécko malo v decembri získať časť úveru v sume 9 mld. eur, z toho 2,5 mld. eur od MMF. Grécko očakáva, že úver od MMF dostane načas.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri schválili Národný program reforiem 2010
<< predchádzajúci článok
Wellness hotelom sa darí, prišlo viac zahraničných klientov

Eurozóna odložila vyplatenie ďalšej časti úveru pre Grécko - diskusné fórum čitateľov