Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

04. augusta 2020

WhatsApp zavádza novú funkciu proti dezinformáciám, stačí kliknúť ikonu lupy


Tagy: aplikácia

Komunikačná aplikácia WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, zavádza novú ...Zdieľať
wikileaks cia tech_encryption_94890 91bdd490c751439c90184fc56b74c33a 676x451 4.8.2020  - Komunikačná aplikácia WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, zavádza novú funkciu na overovanie pravdivosti správ.

Funkcia "vyhľadávanie na webe"Novinka umožní používateľom vyhľadať a overiť na internete správu, ktorú už iní používatelia najmenej päťkrát preposlali.

Stačí, ak pri správe klepnú na ikonu lupy. Funkcia "vyhľadávanie na webe" funguje pritom prostredníctvom nahrávania správ cez prehliadač používateľov a WhatsApp tak vôbec nevidí obsah vyhľadávanej správy.

Pilotné štádium


Novinka je v pilotnom štádiu, a preto je zatiaľ k dispozícii len pre používateľov v Brazílii, Írsku, Mexiku, Spojenom kráľovstve, Spojených štátoch, Španielsku a Taliansku.

Dostupná je v aplikáciách pre operačné systémy Android, iOs aj na webe. Kedy WhatsApp funkciu zavedie celosvetovo, zatiaľ nie je známe, píše portál TechCrunch.

WhatsApp v rámci boja proti dezinformáciám zaviedol v ostatnom období viacero opatrení, predstavil niekoľko funkcií aj obmedzení. V apríli napríklad predstavil obmedzenie preposielania správ.

Spolupracuje tiež s viacerými organizáciami na overenie faktov po celom svete, aby pomohol overiť tvrdenia virálnych správ.


Zdroj: Webnoviny.sk - WhatsApp zavádza novú funkciu proti dezinformáciám, stačí kliknúť ikonu lupy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: aplikácia
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci objavili na Sibíri telo takmer celého mamuta, najviac ich potešili jeho exkrementy (foto)
<< predchádzajúci článok
Trump otvorene dranká podiel z predaja amerických operácií TikToku, prirovnávajú ho k mafii

WhatsApp zavádza novú funkciu proti dezinformáciám, stačí kliknúť ikonu lupy - diskusné fórum čitateľov