12. júla 2009

Williamson zabehol 100 m za 10,05 a zosadil lídra Chambersa

Úradujúci majster Európy v kategórii do 22 rokov Simeon Williamson zabehol v Birminghame na britskej kvalifikácii na atletické MS 2009 v Berlíne stovku v protivetre 1,8 m/s a v daždi za výborných 10,05 a ...

BIRMINGHAM 12. júla (WEBNOVINY) - Úradujúci majster Európy v kategórii do 22 rokov Simeon Williamson zabehol v Birminghame na britskej kvalifikácii na atletické MS 2009 v Berlíne stovku v protivetre 1,8 m/s a v daždi za výborných 10,05 a zosadil z pozície lídra tohtoročných európskych tabuliek Dwaina Chambersa.

"Cítil som sa dnes na čas pod 10 sekúnd, ale počasie bolo proti. Je to ako keby som pokoril desaťsekundovú hranicu, no vo výsledkoch je 10,05. Ale cítim sa vo forme a verím, že vysnívaný čas čoskoro padne. Mám rád preteky, kde sú rozbehy a ešte aj semifinále. Verím, že v Berlíne sa prebojujem do finále. Ale stať sa môže čokoľvek, napríklad môžu vás diskvalifikovať za predčasný štart," vyhlásil Simeon Williamson, ktorý vo finále behu na 100 m zdolal Dwaina Chambersa (10,22), Tyrona Edgara (10,28) a Craiga Pickeringa (10,33).

Ďalším vrcholom sobotňajšieho programu v Birminghame bol beh žien na 10 000 metrov. Etiópčanka Meseret Defarová zabehla piaty najlepší čas histórie 29:59,20 min a vybojovala si v tejto disciplíne miestenku na MS. Pre Defarovú, ktorá takto v Berlíne pobeží dve disciplíny (aj 5000 m), to bola len druhá seriózna desaťtisícka v kariére. Prvú polovicu zvládla za 15:05, druhú za 14:54 min, pričom posledný kilometer zabehla za 2:47,65 min. Defarová bežala od tretieho kilometra (medzičas bol 9:03,43) úplne sama. Solídne časy dosiahli aj ďalšie dve vytrvalkyne v poradí - Etiópčanka Aheza Kirosová (31:21,22) a Keňanka Lineth Chepkuruiová (31:31,92).

V skoku o žrdi vylepšila Kate Dennisonová britský rekord na 457 cm, olympijská víťazka Christine Ohuruoguová vyhrala štvorstovku (51,26) a Andy Turner dosiahol na 110 m prekážok v protivetre 1,9 m/s výborných 13,47 sekundy.