24hod.sk    Počítače

23. januára 2021

YouTube zakázal kanál bývalého novinára, opakovane šíril nepravdy o koronavíruseSpoločnosť Google uviedla, že zakázala vysielanie poprednému nemeckému používateľovi svojej videoplatformy YouTube, ktorý prostredníctvom nej ...Zdieľať
youtube 676x460 23.1.2021  - Spoločnosť Google uviedla, že zakázala vysielanie poprednému nemeckému používateľovi svojej videoplatformy YouTube, ktorý prostredníctvom nej opakovane zverejňoval nepravdivé tvrdenia o prepuknutí koronavírusu.


Google vo vyhlásení poznamenal, že kanál na YouTube pod názvom KenFM už nie je k dispozícii a jeho prevádzkovateľ si viac nebude môcť založiť nový. „Videá na kanáli Ken FM porušili naše pravidlá súvisiace s ochorením COVID-19. Kanál bol odstránený z platformy YouTube po tom, ako ho v priebehu 90 dní tretíkrát nahlásili pre porušovanie pravidiel,“ uviedla spoločnosť Google.


Prevádzkovateľom kanála KenFM bol bývalý novinár Ken Jebsen, ktorého nemecký verejnoprávny rozhlas v minulosti prepustil pre antisemitské komentáre.


Zdroj: Webnoviny.sk - YouTube zakázal kanál bývalého novinára, opakovane šíril nepravdy o koronavíruse © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/youtube-zakazal-kanal-byvaleho-novinara-opakovane-siril-nepravdy-o-koronaviruse-cl748843.html