Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. mája 2012

Z brutálnej vraždy v Žiline polícia obvinila ŠpanielaZ vraždy 22-ročnej Martinčanky a 28-ročného Čecha, ktorých polícia našla začiatkom apríla v žilinskom byte na Gabajovej ulici, obvinili 27-ročného Španiela Juana. Žilinská polícia ...Zdieľať
noz ŽILINA 7. mája (WEBNOVINY) – Z vraždy 22-ročnej Martinčanky a 28-ročného Čecha, ktorých polícia našla začiatkom apríla v žilinskom byte na Gabajovej ulici, obvinili 27-ročného Španiela Juana.


Žilinská polícia požiadala španielsky súd o jeho vydanie na Slovensko.

„Po tom ako bolo vznesené obvinenie tomuto španielskemu občanovi, bol okamžite požiadaný sudca Okresného súdu v Žiline o vydanie európskeho zatýkacieho rozkazu, ktorý bol doručený do Španielska. Na základe tohto rozkazu bude Juan postavený pred španielskeho sudcu, ktorý bude rozhodovať o jeho vydaní na Slovensko,“ povedala žilinská policajná vyšetrovateľka Hana Brisudová.

Podľa polície 27-ročný Juan v noci z 30. na 31. marca v byte na Gabajovej ulici v Žiline udusil 22-ročnú Martinčanku a dobodal 28-ročného Čecha.

„Motív tejto dvojnásobnej vraždy je stále predmetom vyšetrovania, pričom nie je vylúčený i majetkový prospech,“ dodal žilinský okresný policajný riaditeľ Pavol Mikolaj. V prípade dokázania viny hrozí Španielovi trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov, prípadne aj doživotie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rosnefť a Statoil budú spoločne hľadať ropu v Arktíde
<< predchádzajúci článok
Ivan Gašparovič povyšoval a menoval generálov

Z brutálnej vraždy v Žiline polícia obvinila Španiela - diskusné fórum čitateľov