Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. mája 2012

Ivan Gašparovič povyšoval a menoval generálovPrezident SR Ivan Gašparovič dnes povýšil náčelníka Generálneho štábu OS SR generálmajora Petra Vojteka a náčelníka Vojenskej kancelárie prezidenta SR generálmajora Mariána Áča do hodnosti ...Zdieľať
prezident povysoval a menoval generalo BRATISLAVA 7. mája (WEBNOVINY) - Prezident SR Ivan Gašparovič dnes povýšil náčelníka Generálneho štábu OS SR generálmajora Petra Vojteka a náčelníka Vojenskej kancelárie prezidenta SR generálmajora Mariána Áča do hodnosti generálporučík.


Zároveň menoval do hodnosti brigádneho generála nového rektora Akadémie ozbrojených síl plk. Borisa Ďurkecha.

"Toto povýšenie ste si vyslúžili svojou profesionalitou a prácou v armáde. Ozbrojené sily sú ešte stále vysoko v rebríčku pri hodnotení občanov," povedal prezident.

Hlava štátu je presvedčená, že vo svojej práci budú pokračovať tak, aby občan ozbrojené sily aj naďalej takto vnímal. Dodal, že aj napriek meniacim sa požiadavkám na armádu dokázala vždy zastať svoje miesto.Náčelník Generálneho štábu OS SR generálmajora Peter Vojtek dnešný deň označilo za obrovské vyznamenanie. "OS SR svojim charakterom dnes menia svoje pôsobenie a podieľajú sa na širokom spektre operácií v zahraničí i doma," dodal s tým, že dnešné menovanie a povyšovanie chápu ako potvrdenie vysokej dôvery, ktorú do príslušníkov ozbrojených síl prezident vkladá.

Do vysokých vojenských funkcií prezident povyšoval a menoval pri príležitosti 67. výročia ukončenia druhej svetovej vojny.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z brutálnej vraždy v Žiline polícia obvinila Španiela
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo zdravotníctvo hľadá nových šéfov nemocníc

Ivan Gašparovič povyšoval a menoval generálov - diskusné fórum čitateľov