Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. januára 2023

Z. Smatanová vydáva nový singel Tajomstvo,titulnú pieseň k filmu SlúžkaZuzka pieseň aj sama produkovala, programming zabezpečil Laco Rychtárik, a o nahrávku a mixáž sa postarala zvukárska legenda Ivan Jombík.Zdieľať
Z. Smatanová vydáva nový singel Tajomstvo,titulnú pieseň k filmu Slúžka

Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok a autoriek Zuzana Smatanová začína rok 2023 novým singlom Tajomstvo, titulnou skladbou k filmu Slúžka, ktorý príde do kín 2. februára.


"Mám radosť a veľmi si cením, že režisérka Mariana Čengel Solčanská mi už tretíkrát dala príležitosť pracovať na titulnej skladbe k jej ďalšiemu filmu. Predtým, než som začala písať pesničku, chcela som vidieť film, aby som do seba nasala jeho atmosféru a dej. Z projekcie som odchádzala s poznámkami v mobile a cestou k autu mi v hlave už hrala jemná náladová melódia, o ktorej som vedela, že na nej pesničku postavím. Doma som si sadla ku klavíru a začala skladať. V texte som vychádzala z hlavnej idey filmu, ktorú asi najlepšie vystihuje slovo 'tajomstvo', podľa ktorého dostala aj názov. Chcela som do pesničky dostať naliehavosť, melanchóliu, nádej, trpkú realitu, ale hlavne tajomno. Pesnička vznikala zhruba dva týždne," hovorí o vzniku piesne speváčka.

Zuzka pieseň aj sama produkovala, programming zabezpečil Laco Rychtárik, a o nahrávku a mixáž sa postarala zvukárska legenda Ivan Jombík. Aktuálne sa pracuje na natáčaní klipu k piesni, ten režíruje samotná autorka filmu Čengel Solčanská, a tak skladba dostane exkluzívne obrazové stvárnenie.

Smatanovú čaká okrem novej piesne a videoklipu náročný program po celý rok 2023, už od začiatku februára spolu s kapelou začína koncertovať, a keďže tento rok je aj rokom 20. výročia jej pôsobenia na scéne, okrem poriadnej dávky koncertov chystá aj ďalšie prekvapenia, ktoré bude postupne odhaľovať, bude to naozaj výnimočná sezóna.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Smatanová experimentovala, na albume ponúka alternatívu (22. 10. 2009)
 Smatanová pokrstila koncertné CD a DVD smotanou (19. 11. 2008)nasledujúci článok >>
Objavený židovský poklad z druhej svetovej vojny je veľmi vzácny, našiel sa pri renovácii domu v Poľsku
<< predchádzajúci článok
Zlodeji v Egypte chceli žeriavom ukradnúť desaťtonovú sochu faraóna