Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

11. januára 2023

Zlodeji v Egypte chceli žeriavom ukradnúť desaťtonovú sochu faraóna


Tagy: Egypt

Egypt počas uplynulého desaťročia získal späť približne 29.000 starožitných predmetov, o ktorých sa zistilo, že boli vyvezené do zahraničia nezákonným spôsobom.Zdieľať
Zlodeji v Egypte chceli žeriavom ukradnúť desaťtonovú sochu faraóna

 

Egyptské úrady v utorok oznámili, že zadržali tri osoby, ktoré sa pokúsili pomocou žeriavu ukradnúť desaťtonovú sochu faraóna Ramesseho II., starú niekoľko tisíc rokov. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.


Prokuratúra vo vyhlásení uviedla, že "nariadila zadržať troch obvinených na štyri dni do skončenia vyšetrovania" a obvinila ich z "pokusu o krádež sochy faraóna" v starovekom meste Asuán, ktoré sa nachádza v južnej časti Egypta na rieke Níl.

"Boli zatknuté tri osoby, ktoré mali v držbe ručné kopacie nástroje a ťažké vybavenie - žeriav", ktorými chceli "zdvihnúť danú sochu a vykopať ďalšie archeologické pamiatky v jej okolí", uviedla polícia vo vyhlásení.

Prokuratúra nariadila policajtom, aby "urýchlene vyšetrili ďalšie osoby, ktoré sa spolu s podozrivými podieľali na tomto trestnom čine".

Ramesse II., jeden z najslávnejších faraónov 19. dynastie, žil približne v rokoch 1303-1213 pred n. l. a vládol 67 rokov. Bol známy ako veľký bojovník a činorodý staviteľ, ktorý nariadil výstavbu chrámov po celom Egypte, píše AFP.Egypt počas uplynulého desaťročia získal späť približne 29.000 starožitných predmetov, o ktorých sa zistilo, že boli vyvezené do zahraničia nezákonným spôsobom.


Tagy: Egypt
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z. Smatanová vydáva nový singel Tajomstvo,titulnú pieseň k filmu Slúžka
<< predchádzajúci článok
Video: JASON STATHAM SA ZABÁVA V NOVOM FILME GUYA RITCHIEHO FORTUNOVA HRA