Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. februára 2020

Z východného frontu na Ukrajine boli počuť výbuchy, Zelenskyj zvolal bezpečnostnú radu štátu


Tagy: výbuchy

Ukrajinské sily sa na východnej frontovej línii dostali pod intenzívnu paľbu zo strany povstalcov, pričom jeden vojak zomrel a štyria utrpeli zranenia. Oznámila to ukrajinská armáda. Avšak proruskí povstalci ...Zdieľať
ukraine_russia_09000 4cc9b7d87c5e4847b91bf4756d03587c 676x494 18.2.2020 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily sa na východnej frontovej línii dostali pod intenzívnu paľbu zo strany povstalcov, pričom jeden vojak zomrel a štyria utrpeli zranenia. Oznámila to ukrajinská armáda. Avšak proruskí povstalci tvrdia, že vojaci sa pokúsili preraziť ich línie a ocitli sa na mínovom poli, pričom dvaja zahynuli a traja utrpeli zranenia.


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v tejto súvislosti zvolal zasadnutie Bezpečnostnej rady štátu, aby vyhodnotili najnovšiu eskaláciu násilia. To dostalo vratkú dohodu o prímerí pod zvýšený tlak.

Najnovšie zrážky sa odohrali pri obci Zoloté v Luhansku. Konflikt na východe Ukrajiny vypukol v roku 2014, pričom povstalci stále kontrolujú väčšinu Donbasu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Z východného frontu na Ukrajine boli počuť výbuchy, Zelenskyj zvolal bezpečnostnú radu štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: výbuchy
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci z koalície PS/Spolu tortou pri rečníckom pulte zablokovali mimoriadnu schôdzu (video)
<< predchádzajúci článok
Maruniaková a Cviková budú čeliť disciplinárnym návrhom pre kauzu Kočnerova Threema

Z východného frontu na Ukrajine boli počuť výbuchy, Zelenskyj zvolal bezpečnostnú radu štátu - diskusné fórum čitateľov