Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júla 2013

Za Mandelu dýchajú prístroje, lekári ich odporúčajú odpojiťLekári v nemocnici, kde už viac ako tri týždne vo vážnom stave leží bývalý juhoafrický prezident Nelson Mandela, koncom júna poradili jeho rodine odpojenie od prístrojov. Podľa ...Zdieľať
nelson mandela JOHANNESBURG 4. júla (WEBNOVINY) - Lekári v nemocnici, kde už viac ako tri týždne vo vážnom stave leží bývalý juhoafrický prezident Nelson Mandela, koncom júna poradili jeho rodine odpojenie od prístrojov.


Podľa štvrtkovej správy agentúry AFP sa to uvádza získanom právnom dokumente.

Držiteľ Nobelovej ceny je podľa neho v "trvalom vegetatívnom stave" a pri živote je udržovaný umelo prostredníctvom dýchacích prístrojov. Tie lekári odporúčajú odpojiť.

Mandela sa vo vážnom stave nachádza na oddelení intenzívnej starostlivosti nemocnice v Pretórii, no ďalšie informácie o ňom sú utajované.

Laureáta Nobelovej ceny mieru hospitalizovali takmer pred mesiacom pre pľúcnu infekciu, pričom stav 94-ročného symbolu boja za ľudské práva má striedavú tendenciu. Legendárny bojovník proti apartheidu, ktorý sa v roku 1994 stal prezidentom, má dlhodobé zdravotné problémy.

Obrazom: Bývalý juhoafrický prezident Nelson Mandela

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister Glváč zbavil mlčanlivosti osem tajných agentov
<< predchádzajúci článok
Na strome v Nízkych Tatrách uviazol paraglajdista

Za Mandelu dýchajú prístroje, lekári ich odporúčajú odpojiť - diskusné fórum čitateľov