Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. mája 2021

Za mohutný ekonomický rozmach Slovensko vďačí členstvu v EÚ, tvrdí premiér HegerJe bez akejkoľvek diskusie, že za mohutný ekonomický rozmach vďačí Slovensko členstvu v Európskej únii (EÚ) a solidarite jej ...Zdieľať
img_5384 2 676x451 9.5.2021 (Webnoviny.sk) - Je bez akejkoľvek diskusie, že za mohutný ekonomický rozmach vďačí Slovensko členstvu v Európskej únii (EÚ) a solidarite jej členov.


Povedal to v príhovore Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) počas stretnutia najvyšších ústavných činiteľov a ministra zahraničných vecí v súvislosti s Dňom Európy a otvorením Konferencie o budúcnosti Európy.

Ľútosť nad premrhanými eurofondami


„Ľúto mi je všetkých tých premrhaných eurofondov - za každým strateným eurom vidím premárnenú príležitosť zlepšiť život občanov na Slovensku. Už sa to nesmie nikdy zopakovať. Meníme preto ich nastavenie, aby sa stali mocným motorom nášho rozvoja a dobiehania vyspelých štátov Únie,“ pokračoval Heger. Podľa premiéra je na to Plán obnovy a odolnosti SR ideálna príležitosť

„Európska únia predstavuje jednotu v rozmanitosti, a my, občania Slovenskej republiky ako jej relatívne noví členovia, máme cennú skúsenosť. Skúsenosť, keď sme čelili útlaku, neslobode a museli sme o svoje miesto v Európe naozaj zabojovať. Aj preto dnes vieme podať pomocnú ruku národom Európy, ktoré sa snažia splniť prísne kritériá a stať sa členmi Európskej únie,“ zhodnotil Heger.


Maratón diskusií o budúcnosti EÚ


Premiér pripomenul, že Konferencia o budúcnosti Európy sa dnešným dňom začína na európskej úrovni, ale aj na Slovensku. Ústavní činitelia preto prijali spoločné vyhlásenie - maratón diskusií o budúcnosti Európskej únie.

„Široká demokratická diskusia s verejnosťou, hľadanie zhody je to, čo Európu vystihuje a na čom môžeme ďalej úspešne budovať európsku budúcnosť,“ dodal Heger, ktorý verí, že EÚ bude naďalej priestorom slobody, demokracie a prosperity, garantom mieru na európskom kontinente a inšpiráciou pre svet svojou výkonnou ekonomikou i svojím zodpovedným prístupom k životnému prostrediu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Za mohutný ekonomický rozmach Slovensko vďačí členstvu v EÚ, tvrdí premiér Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kolíková má od strany Za ľudí plnú podporu, tvrdenia Smeru-SD a niektorých poslancov úplne odmietajú
<< predchádzajúci článok
Čaputová: Začína sa obdobie, počas ktorého sa uskutoční debata o budúcnosti Európy a jej smerovaní

Za mohutný ekonomický rozmach Slovensko vďačí členstvu v EÚ, tvrdí premiér Heger - diskusné fórum čitateľov