Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. marca 2007

Za výrobu pervitínu pôjdu Slovák a Čech do väzeniaNepodmienečné tresty odňatia slobody za drogový delikt potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 47-ročného Štefana Ivoru a 41-ročného Štěpána Juřenu. ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 29. marca (WEBNOVINY) – Nepodmienečné tresty odňatia slobody za drogový delikt potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 47-ročného Štefana Ivoru a 41-ročného Štěpána Juřenu.

Banskobystrického taxikára Ivoru a jeho komplica murára Juřenu zo Zlína chytila Národná protidrogová jednotka v októbri 2002 pri výrobe pervitínu. Takmer 18 gramov drogy vyrobili v pivnici Ivorovej chalupy v Jaseňove pri Hriňovej. Polícia našla i takmer 800 gramov efedrínu, ktorý sa pri výrobe pervitínu používa ako prekurzor. Výrobcovia za to mohli na slovenskom trhu získať 226-tisíc až 798-tisíc korún.

Okresný súd vo Zvolene uznal oboch vinnými a vymeral im nepodmienečné tresty odňatia slobody. Ivora dostal trest 4,5 roka a Juřena 3,5 roka. Voči rozsudku sa odvolali obžalovaní i prokurátor, ktorý požadoval prísnejší trest. Obžalovaní tvrdili, že oni drogy nevyrábali. Zariadenie a materiál vraj patril ľuďom, ktorým Ivora chalupu prenajímal. Usvedčili ich však stery z rúk, daktyloskopické stopy, ručne písaný návod na výrobu drogy, telefonické rozhovory a iné.

Odvolacie konanie sa uskutočnilo v neprítomnosti obžalovaných. Ivora sa ospravedlnil pre zdravotné problémy a voči Juřenovi súd konal ako proti ujdenému. Senát Krajského súdu označil rozsudok prvostupňového súdu za zákonný a odvolania obžalovaných i prokurátora zamietol.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zadržali podozrivého z vraždy taxikára v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Takmer polovica opýtaných nesúhlasí s povinným poistením