Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. marca 2007

Bratislavskí poslanci schválili predaj kín Mladosť a HviezdaPredaj kín Mladosť a Hviezda v Bratislave dnes schválili bratislavskí mestskí poslanci. Tieto predaje pre protest občianskych aktivistov primátor Andrej Ďurkovský stiahol z februárového zasadania ...Zdieľať

BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) - Predaj kín Mladosť a Hviezda v Bratislave dnes schválili bratislavskí mestskí poslanci. Tieto predaje pre protest občianskych aktivistov primátor Andrej Ďurkovský stiahol z februárového zasadania mestského zastupiteľstva, na dnešné rokovanie ich zaradili na návrh poslanca Štefana Holčíka. Oproti pôvodným návrhom poslanci oba predaje podmienili tým, že kupci musia aj po rekonštrukcii budov ponechať premietanie v kinách minimálne desať rokov od podpísania zmluvy. Budovu kina Mladosť na Hviezdoslavovom námestí má získať spoločnosť Tera Trade za 43,1 milióna korún, kino Hviezda na Námestí 1. mája mesto predá spoločnosti Bioscop Hviezda Bratislava za 60,1 milióna korún.

Kino Mladosť je najstaršie kino v hornom Uhorsku, vzniklo v roku 1905 ako Elektrobioscop a sídlilo na mieste dnešného hotela Carlton. V roku 1913 sa presťahovalo do súčasných priestorov. V centre sa okrem neho nachádza už len kino Hviezda, Tatra a Charlie´s. Kino Mladosť je medzi Bratislavčanmi známe rodinným prostredím a ponukou filmov aj pre náročnejšieho diváka. Kino v posledných rokoch prešlo rekonštrukciou. Má klimatizáciu, zvuk Dolby stereo, pohodlné sedadlá so zabudovaným tlmočníckym zariadením a najmodernejší akustický obklad, čím je vlastná akustika kinosály na najvyššej úrovni. Ako jediné kino na Slovensku má štatút Európskeho kina od Rady Európy a jeho fondu Eurimages/Europa cinemas.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Solana vyzval na širokú diskusiu v rámci EÚ o základniach USA
<< predchádzajúci článok
EK zvažuje oddelenie sietí a služieb v telekomunikáciách