Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. februára 2020

Záchranná loď a lietadlo pátrajú po desiatkach migrantov, ktorí sa plavili po Stredozemnom mori


Tagy: migranti

Španielski záchranári pátrajú po 67 nezvestných migrantoch, ktorí sa po Stredozemnom mori plavili do Európy. Po skupine pátrajú už druhý deň. Hovorkyňa španielskej ...Zdieľať
migranti 1 676x451 11.2.2020 (Webnoviny.sk) - Španielski záchranári pátrajú po 67 nezvestných migrantoch, ktorí sa po Stredozemnom mori plavili do Európy. Po skupine pátrajú už druhý deň. Hovorkyňa španielskej námornej záchrannej agentúry uviedla, že gumený čln s migrantmi hľadá vo vodách medzi Španielskom a Marokom záchranná loď aj lietadlo.


Úrady na skupinu v pondelok upozornila mimovládna organizácia. Loďka podľa nej vyplávala z marockého pobrežia a bolo na nej 49 mužov, 13 žien a päť detí.

V pondelok tiež španielski záchranári našli v Alboránskom mori dva gumené člny, na ktorých sa plavilo dovedna 119 migrantov z Afriky. Medzi zachránenými bolo 26 žien a päť detí. Migrantov odviezli do Malagy a všetci sú v dobrom stave, uviedla hovorkyňa.

Španielsko sa predvlani stalo pre migrantov z Afriky hlavným vstupným bodom do Európy, minulý rok ale počet ich príchodov klesol o polovicu na 26 168.

Nedávno však vzrástol počet lodí, ktoré smerujú ku Kanárskym ostrovom, ktoré ležia v Atlantickom oceáne pri severozápadnom pobreží Afriky. Maroko dostalo v roku 2019 140 miliónov eur z eurofondov, aby zasiahlo proti nelegálnej migrácii.


Zdroj: Webnoviny.sk - Záchranná loď a lietadlo pátrajú po desiatkach migrantov, ktorí sa plavili po Stredozemnom mori © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: migranti
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Truban prijal pozvanie I. Matoviča za spoločný stôl
<< predchádzajúci článok
Vyššie prídavky na deti a trinásty dôchodok chce Smer-SD presadiť ešte pred voľbami

Záchranná loď a lietadlo pátrajú po desiatkach migrantov, ktorí sa plavili po Stredozemnom mori - diskusné fórum čitateľov