Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. februára 2009

Záchranný balík je potrebné prijať čím skôr, vyhlásil ObamaZáchranný balík je potrebné prijať čím skôr, povedal v pondelok americký prezident Barack Obama pred viac než sto novinármi na svojej prvej tlačovej konferencii od nastúpenia do funkcie pred troma ...Zdieľať
WASHINGTON 10. februára (WEBNOVINY) - Záchranný balík je potrebné prijať čím skôr, povedal v pondelok americký prezident Barack Obama pred viac než sto novinármi na svojej prvej tlačovej konferencii od nastúpenia do funkcie pred troma týždňami. Zároveň vyzval Kongres, aby tak urobil "v najbližších týždňoch". "Chcem sa poďakovať členom Kongresu, ktorí tvrdo pracovali na posunutí plánu vpred," povedal Obama v Bielom dome len niekoľko hodín potom, čo senátori odhlasovali ukončenie debaty o návrhu balíku ekonomických stimulov. "Chcem však tiež vyzvať všetkých členov Kongresu, aby v najbližších týždňoch bezodkladne urovnali nezhody a plán prijali," zdôraznil americký prezident.


Balík ekonomických stimulov prezidenta Baracka Obamu získal v pondelok v neskorých hodinách zelenú, keď senátori hlasovali za ukončenie debaty o návrhu a prikročenie k samotnému schvaľovaniu. S tromi hlasmi republikánov hlasovalo 61 senátorov za ukončenie debaty, pričom 36 ich bolo proti. To bolo o jeden hlas viac, než bolo nevyhnutné. Tým sa považuje schválenie programu v hodnote 827 miliárd dolárov, o ktorom by sa malo rozhodnúť v utorok, za viac než isté. O rozhodnutí Senátu sa bude následne rokovať so Snemovňou reprezentantov, ktorá schválila 819-miliardovú verziu balíka.

SITA_AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odloženie stavby radaru pochopíme, vyhlásil Schwarzenberg
<< predchádzajúci článok
Zamestnanosť v priemysle v decembri klesla o 2,1 %