Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. decembra 2014

Zahalená žena v Abú Zabí ubodala na smrť americkú učiteľkuAmerická učiteľka podľahla zraneniam, ktoré utrpela pri útoku ostrým predmetom v metropole Spojených arabských emirátov Abú Zabí.Zdieľať
Foto: TASR/AP
Abú Zabí 3. decembra (TASR) - Americká učiteľka podľahla zraneniam, ktoré utrpela pri útoku ostrým predmetom v metropole Spojených arabských emirátov Abú Zabí.


Oznámila to dnes agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

K útoku došlo v pondelok na verejnej dámskej toalete nákupného centra na ostrove Reem Island (Džazírat ar-Rím) v Abú Zabí.

Američanku (37) napadla bližšie nešpecifikovaným ostrým nástrojom osoba oblečená v čiernom ženskom odeve, ktorý jej úplne zakrýval telo aj tvár. Zatiaľ nie je jasné ani to, či išlo skutočne o ženu, alebo o muža.

Podľa denníka Daily Mail učiteľka utrpela vážne zranenia, ktorým ešte v ten istý deň podľahla v nemocnici.

Motívy útoku nie sú známe. Svedkovi tvrdia, že obe ženy sa na toalete pohádali. Polícia zaistila vražednú zbraň, ale páchateľku, ktorá utiekla z miesta činu, zatiaľ nedolapila.

Totožnosť zabitej americkej občianky, ktorá učila na súkromnej materskej škole v Abú Zabí, nebola zverejnená. Rozvedená žena bola matkou 11-ročných dvojičiek, ktoré polícia vzala do opatery, pokým nepricestuje do emirátov ich otec nachádzajúci sa v zahraničí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
P. Frešo v Bruseli kritizoval novelu o dani z motorových vozidiel
<< predchádzajúci článok
Register konečných beneficientov má vzniknúť v roku 2015