Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

03. apríla 2020

Zákaz vychádzania kontroluje v uliciach Tunisu policajný robot s termokamerouZákaz vychádzania súvisiaci s pandémiou koronavírusu kontroluje v uliciach Tunisu policajný robot. Pokiaľ niekoho vo vyľudnených uliciach tuniskej metropoly spozoruje, priblíži sa k nemu a spýta sa ho, prečo ...Zdieľať
virus_outbreak_tunisia_59363 d0eede10b9c64206b502fff6be0b3fe6 676x451 3.4.2020  - Zákaz vychádzania súvisiaci s pandémiou koronavírusu kontroluje v uliciach Tunisu policajný robot. Pokiaľ niekoho vo vyľudnených uliciach tuniskej metropoly spozoruje, priblíži sa k nemu a spýta sa ho, prečo je vonku.


Dotyčný musí následne predložiť identifikačný doklad a ďalšie dokumenty pred jeho kameru, aby ho policajti, ktorí robota ovládajú, mohli preveriť.

Obyvatelia smú z domu vychádzať len zo zdravotných dôvodov a na nákup nevyhnutných potrieb.

Monitorovacie roboty vyrába tuniská spoločnosť Enova Robotics. Robot sa pohybuje na štyroch kolesách a je vybavený termokamerou a technológiou Lidar, ktorá funguje ako radar, ale využíva namiesto rádiových vĺn svetelné lúče. Spoločnosť cenu strojov odmietla prezradiť.

Koľko ich tuniské ministerstvo vnútra nasadilo do ulíc, nie je známe. Video zachytávajúce futuristickú misiu zverejnilo ministerstvo na sociálnej sieti Facebook krátko po zavedení reštriktívnych opatrení.

V Tunisku registrujú doteraz vyše 450 nakazených, 14 osôb už novému vírusu podľahlo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zákaz vychádzania kontroluje v uliciach Tunisu policajný robot s termokamerou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nočná obloha prinesie divadlo: Venuša prechádza cez Plejády
<< predchádzajúci článok
Španieli skupujú v obchodoch alkohol, doma si robia vlastné bary, aby prežili karanténu

Zákaz vychádzania kontroluje v uliciach Tunisu policajný robot s termokamerou - diskusné fórum čitateľov