Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

03. apríla 2020

Španieli skupujú v obchodoch alkohol, doma si robia vlastné bary, aby prežili karanténuToaletný papier je v Španielsku "out“, regále supermarketov sú ho plné. Namiesto neho Španieli hromadia pivo a víno, olivy, zemiakové lupienky a čokoládu, alebo tieto produkty vo zvýšenej miere konzumujú, ...Zdieľať
gettyimages 1150761800 676x437 3.4.2020  - Toaletný papier je v Španielsku "out“, regále supermarketov sú ho plné. Namiesto neho Španieli hromadia pivo a víno, olivy, zemiakové lupienky a čokoládu, alebo tieto produkty vo zvýšenej miere konzumujú, aby tak ľahšie preklenuli prísne pravidlá súvisiace s krízou okolo koronavírusu. Zákaz vychádzania platí v celej krajine už od 15. marca.Podľa štúdie odborného časopisu Inforetail nakúpili Španieli minulý týždeň takmer o 80 percent viac piva a o 60 percent viac vína ako týždeň predtým.

Pri olivách sa predajné čísla zvýšili až o 94 percent, teda sa takmer zdvojnásobili. Na odbyt idú aj lupienky, čokoláda, zmrzlina a sardely, ktorých predaj stúpol od 76 do 87 percent.


Médiá prišli aj s vysvetlením tohto zaujímavého fenoménu. Španieli, ktorí za normálnych okolností všade plnia letné terasy a bary, si "teraz vytvárajú svoj vlastný bar doma", komentoval nezvyčajnú situáciu mienkotvorný denník El País.


Zdroj: Webnoviny.sk - Španieli skupujú v obchodoch alkohol, doma si robia vlastné bary, aby prežili karanténu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zákaz vychádzania kontroluje v uliciach Tunisu policajný robot s termokamerou
<< predchádzajúci článok
Huawei predstavuje prvé smart okuliare s inteligentnými funkciami

Španieli skupujú v obchodoch alkohol, doma si robia vlastné bary, aby prežili karanténu - diskusné fórum čitateľov