Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2021

Základné školy a škôlky otvorili už aj v Nemecku, mladším deťom učenie v kolektíve prospievaV pondelok sa znovu otvorili základné školy a škôlky vo viac ako polovici zo 16 nemeckých spolkových krajín. Stalo sa tak po dvoch mesiacoch ich zatvorenia pre pandémiuZdieľať
gettyimages 1235219707 676x451 22.2.2021 (Webnoviny.sk) - V pondelok sa znovu otvorili základné školy a škôlky vo viac ako polovici zo 16 nemeckých spolkových krajín. Stalo sa tak po dvoch mesiacoch ich zatvorenia pre pandémiu koronavírusu.


Úrady o tom rozhodli napriek rastúcim náznakom, že pokles počtu nových nakazených v Nemecku sa zastavuje a v niektorých oblastiach dokonca počty nových prípadov opätovne rastú.

Rozhodne epidemická situácia


Ministerka školstva Anja Karliczek krok obhajuje s tým, že najmä mladším deťom prospieva učenie sa v skupinách. Ako povedala pre nemeckú agentúru dpa, školy by podľa nej mali využiť „všetky dostupné prostriedky, aby zabránili šíreniu vírusu".


Zároveň vyjadrila presvedčenie, že krajinské školské úrady, ktoré sú v Nemecku zodpovedné za školstvo v jednotlivých spolkových krajinách, budú brať pri otváraní škôl do úvahy miestnu epidemickú situáciu.

Učiteľov by mali očkovať skôr


Nemecké úrady v pondelok potvrdili ďalších 4 369 nových prípadov nákazy a 62 úmrtí, čísla po nedeli však bývajú pravidelne nižšie.

Školské odbory vyzvali, aby nemecké úrady preradili učiteľov a pracovníkov škôlok do skupiny s vyššou prioritou na očkovanie. Spolková vláda prisľúbila, že túto myšlienku zváži.


Zdroj: Webnoviny.sk - Základné školy a škôlky otvorili už aj v Nemecku, mladším deťom učenie v kolektíve prospieva © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cestovanie v Česku si bude od zajtra vyžadovať konkrétny typ respirátora
<< predchádzajúci článok
Reforma zdravotníctva vedie cez správne inovácie – šancu máme tu a teraz (Prvá verejná diskusia o reforme zdravotníctva na Slovensku)

Základné školy a škôlky otvorili už aj v Nemecku, mladším deťom učenie v kolektíve prospieva - diskusné fórum čitateľov