Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. novembra 2019

Zákon o pravidlách tendra na záchranky sa predloží v skrátenom konaníMinisterstvo zdravotníctva (MZ) SR plánuje v skrátenom legislatívnom konaní predložiť návrh zákona, ktorý zavedie nové pravidlá výberového konania pre ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 4. novembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR plánuje v skrátenom legislatívnom konaní predložiť návrh zákona, ktorý zavedie nové pravidlá výberového konania pre obsadenie sídiel ambulancií záchranných zdravotných služieb (ZZS). Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.


"Cieľom legislatívneho návrhu je, okrem iného, zároveň zadefinovať nové kontrolné mechanizmy v celom procese výberového konania," povedala.

Ministerstvo sa tiež aktuálne zaoberá tým, kto obsadí miesto po bývalom riaditeľovi Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) Tomášovi Haškovi. Toho odvolala vláda pre pochybnosti okolo výberového konania na záchranky za 800 miliónov eur, a to na podnet ministerky zdravotníctva SR Andrey Kalavskej (nominantka Smeru-SD).


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Irán oznámil, že produkuje päť kilogramov obohateného uránu denne
<< predchádzajúci článok
Berlín zakázal amerických vojakov na lokalite Checkpoint Charlie