Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. novembra 2011

Zamestnanci MV pomôžu deťom trpiacim rakovinouZamestnanci ministerstva vnútra pomôžu deťom trpiacim rakovinou sumou 43 417 eur. Tieto peniaze vyzbierali policajti, hasiči, horskí záchranári ako aj civilní zamestnanci ministerstva vnútra v prvom ...Zdieľať
koma mozog lekar nemocnica BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) - Zamestnanci ministerstva vnútra pomôžu deťom trpiacim rakovinou sumou 43 417 eur. Tieto peniaze vyzbierali policajti, hasiči, horskí záchranári ako aj civilní zamestnanci ministerstva vnútra v prvom ročníku projektu Euro pre onkológiu. „Policajti, hasiči, záchranári denne nasadzujú svoje vlastné životy a zdravie, aby ochránili životy a zdravie ostatných. Sami najlepšie vedia, že nie je vyššej hodnoty ako je ľudský život a zdravie," uviedol minister vnútra Daniel Lipšic.

Vyzbierané peniaze rozdelia rovnakým dielom medzi tri kliniky detskej onkológie v Bratislave, Košiciach a v Banskej Bystrici. Kliniky si budú môcť kúpiť potrebný materiál na zlepšenie prostredia a stavu pacientov. „Nesmierne si ich pomoc vážime, pretože finančné zdroje, ktoré dostávame pre liečbu detských pacientov, sú limitované. Tieto peniaze nám umožnia kúpiť buď zdravotnícke prístroje alebo lieky, ktoré sú pre liečbu detí nevyhnutné,“ povedala primárka Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave Daniela Sejnová.
Zmyslom projektu ministerstva vnútra Euro pre onkológiu je dobrovoľné darovanie minimálne jedného eura detským onkologickým klinikám. Sumu určenú na pomoc deťom si zamestnanci určili sami. Peniaze mohli darovať jednorazovo v októbri, alebo im môže ministerstvo strhnúť určenú sumu zo mzdy v nasledujúcich mesiacoch. To znamená, že výška finančných prostriedkov pre detské onkológie sa ešte bude zvyšovať.
Agentúru SITA informovala Ľubomíra Miklovičová z Ministerstva vnútra SR.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jemenský prezident je pripravený odstúpiť
<< predchádzajúci článok
Euro v utorok oslabilo voči doláru a jenu